Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mia Teknoloji İmzayı Attı! İzmir’de Ulaşımda Yeni Dönemi

Mia Teknoloji bugün KAP üzerinden Tripy & İzmir Büyükşehir Belediyesi iş ortaklığına imza attığını duyurdu. İş birliğine ilişkin detaylar haberin içerisinde;
Mia Teknoloji İmzayı Attı! İzmir’de Ulaşımda Yeni Dönemi
HABER GİRİŞ

Borsada yüzde 1200 bedelsiz bölünmenin ardından düşüş eğilimine geçen Mia Teknoloji A.Ş. bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Tripy & İzmir Büyükşehir Belediyesi İş Ortaklığı’na ilişkin açıklamada bulundu.

Mia Teknoloji, 27 Kasım 2023’te KAP üzerinden duyurduğu yüzde 100 bağlı ortağı Tripy Mobility Teknoloji A.Ş.’nin 9 Kasım’da katıldığı İzmir Büyükşehir Belediyesi ile yaptığı “Elektrik Destekli Akıllı Bisiklet Paylaşım Sistemi Kurulum ve İşletme İşi” sözleşmesinin bugün imzalandığını açıkladı.

Borsada MIATK koduyla işlem gören teknoloji şirketi bugünkü kapanışını yüzde 4,2 kayıpla 38,8 lira seviyesinden yaptı. Bedelsiz bölünme kararının ardından kan kaybeden şirket hisseleri, yatırımcısına yıllık bazda yüzde 290,5 kazandırdı.

Paratic Piyasalar Mia Teknoloji Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Bu kapsamda Tripy Mobility Teknoloji A.Ş., İzmir mücavir alan sınırlarında bir yıl içinde minimum 2 bin adet elektrikli bisikleti işletecek.

Ayrıca şirketin, 10 yıl boyunca bu işletme yetkisine sahip olacağı vurgulandı. Mia Teknoloji A.Ş., bu iş birliğiyle stratejik ve sürdürülebilir ulaşım projelerine katılımıyla öne çıkıyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.