Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Kan Kaybeden Teknoloji Şirketi O İhaleyi Kazandı!

Hisselerindeki düşüş devam eden Mia Teknoloji A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı bildirimde kazanılan ihale sonucuna dair açıklama yaptı. Detaylar;
Hisseleri Kan Kaybeden Teknoloji Şirketi O İhaleyi Kazandı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Gün içinde hisselerinde yaşanan düşüşle birlikte haftalık ve aylık kaybı daha da büyüyen Mia Teknoloji A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde Tripy & İzmir Büyükşehir Belediyesi iş ortaklığı hakkında bilgilendirmede bulundu.

MIATK İhale Sonucunu Duyurdu

Bildirimde, şirketin yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Tripy Mobility Teknoloji A.Ş.’nin katıldığı İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve 10 yıl süre kapsamında olan “Elektrik Destekli Akıllı Bisiklet Paylaşım Sistemi Kurulum ve İşletme İşi” ihalesinin sonuçlandığı belirtildi.

Söz konusu ihalenin kazanıldığı bilgisinin şirkete iletildiği, belirtilen iş kapsamında Tripy Mobility Teknoloji A.Ş.’nin sözleşmeye davet edildiği bilgisi verildi.

Bu kapsamda en düşük 2.000 adet elektrikli bisikletin bir yıl içerisinde İzmir Mücavir Alan sınırları dahilinde Tripy Mobility Teknoloji A.Ş. tarafından teslim edileceği bildirildi.

Ayrıca 10 yıl boyunca elektrikli bisiklet işletme yetkisinin Tripy Mobility Teknoloji A.Ş.’de olacağı ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Bedelsiz sermaye artırımı öncesinde birçok şirketten pozitif ayrışarak yıllık bazda yüzde 1468 oranında getiri sağlayan şirket, 20 Kasım tarihinde bölünme işlemini tamamlamıştı. Bölünme sürecini Sermaye Piyasası Kurulu’ndan onay alarak başarıyla tamamlayan şirketin hisselerinin toparlanamaması dikkat çekiyor.

MIATK Hisseleri Ne Durumda?

MIATK hisseleri, haftanın ilk işlem gününü yüzde 6,8’lik düşüşle 40,7 TL‘den kapattı.

MIATK Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler, haftalıkta yüzde 27,3, aylıkta yüzde 22,4 oranında kırmızı yakmış durumda. MIATK’ye yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına yüzde 277,4 oranında getiri sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.