Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mia Teknoloji Bağlı Ortaklığı GES Faaliyetlerini Büyütüyor

Bağlı ortaklığının depolamalı GES ön lisans başvurusunu duyuran Mia Teknoloji’de hisseler rekor kırdı.
Mia Teknoloji Bağlı Ortaklığı GES Faaliyetlerini Büyütüyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Mia Teknoloji A.Ş. bağlı ortaklığı Enerjey Enerji A.Ş’nin yüzde 100 bağlı ortaklığı olan şirketler, Elektrik Piyasasında Depolama Faaliyetleri Yönetmeliği kapsamında depolamalı elektrik üretim santrali projeleri için Fotovoltaik Güneş Enerjisi ile Elektrik Üretim Santrali (GES) ve bu santrallere bütünleşik Elektrik Depolama Tesisleri (EDT) kurmak amacıyla Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na ön lisans başvurularında bulundu.

Depolamalı GES ön lisans başvurusu yapan şirketlerden Diltekin Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş. 40MWe GES + 40MWh EDT, Censan Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş. 10MWe GES + 10MWh EDT kapasiteli kurumlar için başvuruda bulundu.

Bunlarla birlikte depolamalı elektrik üretim santrali projeleri için ön lisans başvurularının toplam kapasitesi 95MWe (GES) ve 95MWh EDT olarak gerçekleşti.

Mia Teknoloji, dün yaptığı açıklamada ise bağlı ortaklığı Tripy Mobility Teknoloji A.Ş. ile PTT Bilgi Teknolojileri A.Ş. arasında yerli ve milli bir platform olan TRota uygulamasına Tripy’nin entegre edilerek hizmet sağlayıcısı konumunda olacağı iş birliği protokolü imzalandığını duyurdu.

Şirketin hisse durumuna bakıldığında yukarı yönlü hareketin sürdüğünü görmekteyiz. Saat 10.36’da yüzde 6,87 artışla 698,1 liradan işlem gören MIATK hisseleri haftalık bazda yüzde 47 oranında değer kazandı.

GCM Yatırım Banner

Sadece son bir aydaki getirisi yüzde 188, bir yılda ise yüzde 1308 oldu. Hisseler bugünkü işlemlerde 699 lira ile tüm zamanların zirvesine ulaştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.