Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

MGK Gündemin Kritik Başlıklarını Bugün Masaya Yatıracak

Milli Güvenlik Kurulu gündemin kritik başlıklarıyla bugün Beştepe'de toplanacak. İşte toplantıda ele alınacak konular...
MGK Gündemin Kritik Başlıklarını Bugün Masaya Yatıracak
HABER GİRİŞ

Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında bugün Beştepe’de toplanacak. Toplantıda iç ve dış gündemdeki gelişmeler ele alınacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlık edeceği toplantının gündemi yoğun. Kritik konuların konuşulacağı MGK toplantısının başlıkları şu şekilde: Yunanistan’ın Ege’deki provokatif adımları, Rusya-Ukrayna savaşı, terörle mücadele.

Yunanistan’ın Kriz Yaratan Adımları

Beştepe’de gerçekleşecek olan toplantıda Yunanistan’ın gündemden düşmeyen sürekli kriz yaratan adımları masaya yatırılacak. Ege’deki adaları silahlandırması değerlendirilecek.

Rusya-Ukrayna Savaşı

Savaş ile ortaya çıkan tahıl krizinin arından bu duruma çözüm amacıyla başlatılan tahıl koridoru anlaşmasının takibi konuşulacak. En son Rusya-Ukrayna arasında yaşana esir takası ve Ankara’nın bu konudaki diplomatik girişimleri ele alınacak.

Terörle Mücadele

Yurt içi ve sınır ötesinde terörle mücadele kapsamında gerçekleştirilen operasyonlar gündemin ana maddelerinden biri. Suriye’nin kuzeyinde devam eden mevcut operasyonlar ve sonrasında atılacak adımlar değerlendirilecek.

GCM Yatırım Banner

Toplantı Sonrası Yazılı Açıklama Yapılacak

Beştepe’de gerçekleştirilen MGK toplantısı sonrasında yazılı açıklama yapılacak kamuoyu ile paylaşılacak.

Bir Önceki MGK Toplantısında Neler Konuşulmuştu?

En son geçtiğimiz Temmuz ayında gerçekleşen Milli Güvenlik Kurulu toplantısında tahıl krizi, Finlandiya ve İsveç Mutabakatı, terörle mücadele konuları ele alınmıştı.

Rusya- Ukrayna savaşının yol açtığı tahıl krizinin çözümünde Türkiye’nin arabuluculuk faaliyetleri konuşulmuştu. Ayrıca Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliğine dair mutabakat ile ilgili değerlendirmeler yapılmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.