Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Metemtur Bedelli Sermaye Artırım Kararını İptal Etti

Metemtur, dün açıkladığı yüzde 300 bedelli sermaye artırımı kararını bir süre sonra yeniden ele almak üzere erteledi.
Metemtur Bedelli Sermaye Artırım Kararını İptal Etti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Metemtur Yatırım Enerji Turizm ve İnşaat A.Ş, dün bedelli sermaye artırımına karar verdiğini duyurmuştu. 27.02.2023 tarihli yönetim kurulu toplantısı kapsamında, yüzde 300 bedelli sermaye artırımına karar verildiği, Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yatırımcıları ile paylaşılmıştı.

Ancak bu sabah gelen yeni bir açıklamaya göre bu karar iptal edildi. Buna göre şirketin çıkarılmış sermayesinin 162.000.000 TL artırılarak, 216.000.000 TL’ye çıkarılmasına yönelik kararın, iptal edilmesine ve 3 ay sonra yeni bir karar alınmasına karar verildiği bildirildi.

Yapılan açıklamada, “27.02.2023 tarihli bedelli sermaye artırımı kararımızın KAP’ta açıklanmasını müteakip, ortaklarımız ve yatırımcılarımızdan gelen değerlendirme ve önerilerin dikkate alınması neticesinde, şirketimiz Yönetim Kurulu tarafından zamanlama açısından sermaye artırımının 3 ay ertelenmesinin ve bu çerçevede söz konusu sermaye artırımına ilişkin işlemlere 3 ay sonra başlanmasının uygun olacağı sonucuna ulaşılmıştır.” ifadesine yer verildi.

Metemtur Hisseleri Şubat Ayında Sert Geriledi

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Paratic Piyasalar

Aylık bazda yüzde 24, haftalık yüzde 9 oranında değer kaybeden METUR kodlu hisseler, dün tabana yaklaştı.

Seans içinde 4,79 liraya kadar indikten sonra kapanışı yüzde 7,89 düşüşle 4,90 liradan gerçekleştirdi. Yıllık zirvesi olan 9,88’in neredeyse yarısında seyreden şirketin hisseleri, dün piyasalar açılmadan önce gelen bedelli haberiyle güne keskin düşüşle başladı.

GCM Yatırım Banner

Son kapanışını 5,32 liradan yapan hisseler açılışta 4,79’a kadar geriledi. Yukarıdaki grafikten de görüleceği üzere güne sert düşüşle başlayan hisseler, devamında kazanca geçemedi ve yatay hareket etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.