Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Metemtur’dan Yüzde 300 Bedelli Sermaye Artırımı Kararı

Metemtur, bu sabah yaptığı açıklamada bedelli sermaye artırımı hakkında aldığı kararları yatırımcıları ve kamuoyu ile paylaştı.
Metemtur’dan Yüzde 300 Bedelli Sermaye Artırımı Kararı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Metemtur Yatırım Enerji Turizm ve İnşaat A.Ş. 27.02.2023 tarihili yönetim kurulunda, bedelli sermaye artırımı kararı aldı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yapılan açıklamaya göre 270.000.000 TL olarak belirlenen kayıtlı sermaye tavanı içindeki, 54.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin, tamamı nakden karşılanmak üzere yüzde 300’e denk gelen 162.000.000 TL artırılarak 216.000.000 TL’ye çıkarılmasına karar verildi.

Yapılan açıklamada mevcut ortakların yeni pay alma haklarında herhangi bir kısıtlama yapılmamasına ve yeni pay alma haklarının, payların nominal değeri olan 1 TL karşılığında kullandırılmasına karar verildiği belirtildi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: KAP

Sermaye artırımı nedeniyle ihraç edilecek payların kaydi pay olarak dağıtılması ve yeni pay alma haklarının kaydileştirme sistemi esasları çerçevesinde kullandırılması, ihraç edilecek payların tamamının borsada işlem gören nitelikte hamiline yazılı olarak oluşturulması, yapılacak nakit sermaye artırımında yeni pay alma hakkı kullanım süresinin 15 gün olarak belirlenmesi, bu sürenin son gününün resmi tatile rastlaması halinde yeni pay alma hakkı kullanım süresinin izleyen ilk işgünü akşamı sona ermesi de alınan kararlar arasında yer alıyor.

A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’den aracılık hizmeti alınacak olan sermaye artırım sürecinde, yeni pay alma haklarının kullanılmasından sonra kalan payların, Tasarruf Sahiplerine Satış Duyurusu’nda ilan edilecek tarihlerde 2 iş günü süreyle nominal değerin altında olmamak üzere Borsa İstanbul A.Ş. Birincil Piyasa’da oluşan fiyattan satılacağı, satılamayan pay olması durumunda bunlara Sermaye Piyasası Kurulu’nun VII-128.1 sayılı Pay Tebliği’nin 25. maddesi çerçevesinde gerekli işlemlerin yapılacağı bildirildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.