Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Metal Şirketi Kırmızı Mumlara İzin Vermiyor: Pay Toplamaya Devam!

Formet Metal ve Cam Sanayi A.Ş., geçen hafta olduğu gibi bu hafta da düşen paylarını toplamaya devam etti. Detaylar haberde;
Metal Şirketi Kırmızı Mumlara İzin Vermiyor: Pay Toplamaya Devam!
HABER GİRİŞ

Bu yıl Kuzey Afrika’da iş birliklerini geliştirmeye yoğunlaşan Formet Metal ve Cam Sanayi A.Ş., odağını borsa tarafına çevirdi. Şirket, borsadaki paylarını geri topladığını duyurdu. Geçen hafta 200 bin adet payda geri alım yapan şirket, bugün de hisseleri toplamaya devam etti.

Formet Metal’in Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı bildirimde, yönetim kurulunun geçen yılın sonunda aldığı pay toplama kararına atıf yapıldı.

Karar kapsamında, bugünkü işlemlerde 2,695 TL fiyattan 460.000 adet pay alındığı ve şirketin sahip olduğu FORMT payların 2.144.920 adede ulaştığı kaydedildi. Geri alınan payların şirket sermayesine oranının yüzde 0,3985 olduğu bilgisi verildi.

Şirketin FORMT kodlu hisseleri yıllık primini yüzde 100’ün üzerine çıkardıktan sonra son bir ayda gördüğü düşüşle kaybını yüzde 4’ün üzerinde tuttu.

Şirket, hisselerini toplamaya yoğunlaştıkça kırmızı mumlardan arınan FORMT, yazım anında yüzde 1’in altındaki sınırlı yükselişiyle 2,76 liradan kayda geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın