Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Meta Hisseleri İşten Çıkarmaların Hızlandırılmasıyla Düştü

Meta, geçen ay açıklanan işten çıkarma planı kapsamında acilen 4 bin kişiyi işten çıkarak. Bu haber hisselere satış getirdi.
Meta Hisseleri İşten Çıkarmaların Hızlandırılmasıyla Düştü
HABER GİRİŞ

Sosyal medya devi Meta, Mart ayında yaptığı açıklamada maliyetleri azaltmak, zorlu ekonomik koşullarla mücadele etmek için 10 bin çalışanını işten çıkarmayı planladığını duyurmuştu. Yüksek enflasyon ve sıkılaştırıcı para politikası nedeniyle daha önce de 11 bin kişinin işine son vermişti.

Kaynakların aktardığı bilgiye göre 10 bin kişilik işten çıkarma planının bir parçası olarak, acilen 4 bin çalışanın işine son verileceği bildirildi.

Çarşamba günü yeni bir işten çıkarma turunun başlandığı söylenen haberde, bunların daha çok teknik çalışanları kapsadığı belirtildi.

Facebook’un çatı şirketi Meta, böylelikle ilk işten çıkarma eylemiyle birlikte 21 bin kişinin işine son vermiş olacak.

Şirketin CEO’su Mark Zuckerberg, bu adımları verimlilik yılının bir parçası olarak nitelendirirken, mükerrer veya daha düşük öncelikli projeleri iptal etmeye ve her organizasyonu olabildiğince yalın hale getirmeye odaklandıklarını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Meta Hisseleri Yüzde 1’den Fazla Düştü

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CNBC

Meta Platforms Inc (META) hisse senedi fiyatı, Perşembe günü 213,07 dolardan kapandı. İşten çıkarma planının hızlandırılmasıyla Cuma gününe negatif bir başlangıç yaptı.

Açılışı 210 dolardan yapan hisseler yüzde 1,50’den fazla değer kaybederek 209,76 dolara kadar geriledi.

Hisselerin gün içinde kaydettiği en yüksek fiyat 211,93 dolar oldu. TSİ 17.15’te yüzde 1,38 değer kaybıyla 210,10 dolardan işlem görüyor.

Hisselerde 52 haftanın en yükseği 224,30, en düşüğü 88,09 dolar olurken, yıllık bazda artış oranı yüzde 6 şeklinde oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.