Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Merten’den Kripto Yatırımcılarına Uyarı: Hayır Henüz Bitmedi!

Kripto para piyasasının yol gösterici analisti, makro koşulları dikkate alarak kripto varlıkları nelerin beklediğine değindi. Detaylar haberde;
Merten’den Kripto Yatırımcılarına Uyarı: Hayır Henüz Bitmedi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto stratejisti Nicholas Merten, Bitcoin ve kripto piyasalarının gidişatı konusunda yatırımcılara önemli mesajlar verdi. YouTube videolarıyla geniş bir takipçi kitlesine hitap eden analist, makro koşullar kötüleşirken piyasaların henüz şok ve korku hissiyatından uzaklaşamadığını belirtti.

Kripto ayı piyasasının henüz sonlanmadığını söyleyen Merten, makroekonomik güçlerin muhtemelen fiyatları düşürmeye devam edeceğini söyledi.

Analist, yeni bir video güncellemesinde 513.000 YouTube abonesine önemli uyarılarda bulundu. ABD Merkez Bankası’nın (FED) kısa vadede şahin duruşundan vazgeçmeyeceğini ve bunun kripto gibi riskli varlıkların daha da düşüş yaşamasına neden olmasını beklediğini ifade etti.

“Biraz Daha Korku ve Şoka İhtiyacımız Var!”

Merten konuya dair şu ifadeleri kullandı:

“Düzeltmelerle geçen bu sürecin sona ermiş olmasını gerçekten görmeden önce biraz daha korku ve şoka ihtiyacımız olduğunu düşünmekteyim.”

GCM Yatırım Banner

Stratejist, yeşil mumların bir yükseliş piyasası dönüşü oluşturmadığının altını çizerken, Bitcoin grafiğine dikkat çekti.

Merten, O Grafiğe Dikkat Çekti

BTC’nin, uzun vadeli eğilimleri analiz etmek için kullanılan 200 günlük hareketli ortalamasının, çoğunlukla yatırımcıların fiyat düşüşü satın aldığında ortaya çıkan 200 haftalık hareketli ortalamanın üzerine çıkmadığına işaret etti.

Merten, yatırımcılara seslendiği videosunun devamında şöyle konuştu:

“Boğa piyasalarını harekete geçiren şey, yükselişe geçme zamanının geldiğini ve ayı piyasasının sona erdiğini gösteren yüzde 10 ila yüzde 20’lik ilk mumlardır. Ve biz bunu henüz görebilmiş değiliz. Bunun yanı sıra tarihte ilk kez gerçekleşen bir şeyi görmek üzereyiz; 200 günlük hareketli ortalama, 200 haftalık hareketli ortalamayı geçiyor. Bunu burada ilk defa görüyoruz.”

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Paratic Piyasalar

200 günlük hareketli ortalamanın her seferinde yukarı doğru yavaş yavaş yukarı çıktığını ve haftalık hareketli ortalamanın üzerinde yükselmeye başladığını söyleyen isim, sözlerine şöyle devam etti:

“Çünkü eskiden dip fırsatıydı. Günümüzde Bitcoin, Haziran ayından başlayıp bugüne kadar gelen süreçte 200 haftalık hareketli ortalamanın altında seyrediyor. Bu, korkunun çığlık işaretidir. Bitcoin’in, tarihi boyunca bu kadar uzun süre hareketli ortalamanın altında kalmasını görmedik.”

Merten, yatırımcıların faiz oranları yükseldiğinde kripto gibi riskli varlıklardan çekilme eğiliminde olduğuna da dikkat çekti. Şahin bir FED’in düşüş eğilimindeki kripto piyasasını yönlendirdiğini söyledi.

FED’in Duruşuna da Değindi

Analist videonun son bölümünde ise şu ifadeleri kullandı:

“Bence bu FED’in, enflasyonu dizginlemek için sadece faiz oranlarında değil, aynı zamanda bilançosunda da sıkılaştırmaya devam etmesinin çok daha muhtemel olduğunu göstermektedir. Yine, FED’e kalmış. Tarih boyunca birçok kez bir şey söyledi ve farklı bir şey yaptı. Ancak bu kez her şeyin farklı olduğunu düşünüyorum. FED, geçen yıl boyunca piyasa uzmanlarına karşı bile sıkılaştırmaya devam edeceğini çok net bir şekilde ortaya koydu.”

FED’in bugün duyuracağı faiz kararı öncesinde Bitcoin 20.400 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.