Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Merko Gıda Hisseleri Görülen Unilever Davasının Ardından Ekside

Merko Gıda ile Unilever davasında görülen son celsede sigorta şirketinin yaptığı ödemenin incelenmesine karar verildi.
Merko Gıda Hisseleri Görülen Unilever Davasının Ardından Ekside
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Merko Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. 21.09.2021 tarihinde yapılan duruşma hakkında açıklama yaptı.

Davacının sigorta şirketinden muafiyet şartı nedeniyle alamadığı tutarın tazminat davası niteliğinde olan davaya ilişin bugünkü bildirimde sigorta şirketinin yaptığı ödemenin incelenmesine karar verildiği söylendi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada Unilever San.ve Tic. A.Ş ile görülen davanın bugün görülen celsesine katılımın sağlandığı belirtildi.
Merko Hisse Düşüş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Dosyanın gelecek celsesinin ise 09.11.2021 tarihinde görülecek olup gelişmelerin kamuoyuyla paylaşılacağı eklendi. Dün en son 4,85 Türk lirasından fiyatlanan MERKO kodlu hisse senetleri, 30 Eylül seansına açılışı 4,82 TL ile yaptı.

Açılışın ardından hafif geriledikten sonra yönünü yukarı çevirerek 4,85 TL’ye kadar yükseldi. Sonrasında kazançlarını geri vererek ilerledi. TSİ  14.32’de yüzde 0,41 ekside fiyatlanan hisseler en düşük 4,77 TL’yi gördü.

Düşüşün sürmesi durumunda ilk teknik destek 4,76 TL’ye işaret ederken yükselişin başlaması durumunda 4,84 Türk lirasında duran ilk teknik direnç izlenecek.

GCM Yatırım Banner

Son veriler ışığında MERKO hisseleri haftalık bazda yüzde 4,75 düşüş kaydederken aylık bazda yüzde 0,8 değer kaybetti. Yıllık bazda da ekside dururken bir yılda hisseler yüzde 59’luk ciddi kayıp yaşadı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.