Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mercedes E Serisi Yeni Versiyonuna Hazırlanıyor!

Mercedes'in W124 ile başlayan E Class sürecinde W213, 2020 model yılı için makyajlanıyor. Yakalayabildiğimiz detayları da şu anda sizlerle paylaşıyoruz...
Mercedes E Serisi Yeni Versiyonuna Hazırlanıyor!
HABER GİRİŞ

Mercedes, 2020 E Serisi‘nin testlerine devam ediyor. Aslında gelecek makyajlı neslinde neler olacağını tahmin etmek zor değil. Markanın segmentleri arasında gezintiye çıktığımızda genel resmi gayet açık görebiliriz. Haricinde son nesil A-Serisi ile başlatılan MBUX kabin stili de Mercedes’i güzelleştiren ögeler arasında. 2016 yılında W213 ile yoluna devam eden E Serisi, dördüncü senesinde ufak bir tazeleme geçireceğinin haberini verdi.

Anlattığımız gibi d sınıf sedan, üst ve spor coupelerden izler taşıyor. Kamuflajlı olsa da far ve çevresi için yoruma açık kısımlara bir aralık bırakılmış. Kokpit için de E, daha çok üst sınıfa oynamış. Buyurun detaylara beraber bakalım.

Tasarımcılar yeni E Serisini, CLS tarzında götürme yolunu seçmişler.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==İyi yakalanan bu karede eski ve yeni versiyonu aynı anda görüyoruz. Görünenler arasında Ledlerin biçiminin değiştiği. Mercedes’in sınıfların karıştırılmaması amaçlı farlarda yaptığı Led aydınlatma sayısı bu sefer bumerang, yani CLS şekliyle üretilecek.

Diğer ön parçaların değişiminde CLA’nın payı olduğunu düşünüyoruz.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Kesin olarak değiştiğini gördüğümüz ön aydınlatmadan sonra ızgaranın da farklı geometrik şekillerde ve biraz daha büyütüldüğünü düşünüyoruz. Keza buna göre uyarlanacak tamponunda yeni CLA ile büyük benzerlikte olmasını bekliyoruz.

Arka kısımda değişim var mı görmek biraz zor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Eski ve yeni arasında değerlendirmeyi ön kısım gibi yapamıyoruz. Muhtemelen stopların stil değişimine gidilmeden, iç kısımdaki Led düzende farklılaştırmalar yapılacak. Makyaj olduğu için de 2020 E Serisi’nin difüzörü farklı halde ele alınmış olabilir.

GCM Yatırım Banner
Makyajlı W213’ün kabinine girdiğimizde yeni S Sınıfı prototipleriyle benzerliklere rastlıyoruz.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==2020 E’nin direksiyon simidi daha hafif gibi duran, alt kısma “V” şekli verilmiş. Dijital ekranında yazılımsal olabilir anca duruş biçimi bakımından aynı gibi geliyor. Kısaca düğmeleri, özellikleri aynı bırakılacak E Serisi’nde MBUX’unson sürümü getirilmiş olacak.

Ufak dokunuşlarla makyajı hazırlanan Mercedes E Serisi’nin güç aktarım organlarında da ekleme veya çıkarma beklemiyoruz. Altı silindirli benzin ve dizeller aynı şekilde 2020 E’nin kaputunda konumlandırılacak. İlerleyen zamanlarda Alman modelin üzerindeki örtü kalkıp, detaylar daha fazla belli oldukça sizlere değişimleri göstermeye devam edeceğiz.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.