Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Mercedes E Serisi Yeni Versiyonuna Hazırlanıyor!

Mercedes'in W124 ile başlayan E Class sürecinde W213, 2020 model yılı için makyajlanıyor. Yakalayabildiğimiz detayları da şu anda sizlerle paylaşıyoruz...
Mercedes E Serisi Yeni Versiyonuna Hazırlanıyor!
Yorum

Mercedes, 2020 E Serisi‘nin testlerine devam ediyor. Aslında gelecek makyajlı neslinde neler olacağını tahmin etmek zor değil. Markanın segmentleri arasında gezintiye çıktığımızda genel resmi gayet açık görebiliriz. Haricinde son nesil A-Serisi ile başlatılan MBUX kabin stili de Mercedes’i güzelleştiren ögeler arasında. 2016 yılında W213 ile yoluna devam eden E Serisi, dördüncü senesinde ufak bir tazeleme geçireceğinin haberini verdi.

Anlattığımız gibi d sınıf sedan, üst ve spor coupelerden izler taşıyor. Kamuflajlı olsa da far ve çevresi için yoruma açık kısımlara bir aralık bırakılmış. Kokpit için de E, daha çok üst sınıfa oynamış. Buyurun detaylara beraber bakalım.

Tasarımcılar yeni E Serisini, CLS tarzında götürme yolunu seçmişler.

2020 Mercedes W213 Makyaj On Gorunumİyi yakalanan bu karede eski ve yeni versiyonu aynı anda görüyoruz. Görünenler arasında Ledlerin biçiminin değiştiği. Mercedes’in sınıfların karıştırılmaması amaçlı farlarda yaptığı Led aydınlatma sayısı bu sefer bumerang, yani CLS şekliyle üretilecek.

Diğer ön parçaların değişiminde CLA’nın payı olduğunu düşünüyoruz.

2020 Mercedes W213 Makyaj On IzgaraKesin olarak değiştiğini gördüğümüz ön aydınlatmadan sonra ızgaranın da farklı geometrik şekillerde ve biraz daha büyütüldüğünü düşünüyoruz. Keza buna göre uyarlanacak tamponunda yeni CLA ile büyük benzerlikte olmasını bekliyoruz.

Arka kısımda değişim var mı görmek biraz zor.

2020 Mercedes W213 Makyaj ArkaEski ve yeni arasında değerlendirmeyi ön kısım gibi yapamıyoruz. Muhtemelen stopların stil değişimine gidilmeden, iç kısımdaki Led düzende farklılaştırmalar yapılacak. Makyaj olduğu için de 2020 E Serisi’nin difüzörü farklı halde ele alınmış olabilir.

Makyajlı W213’ün kabinine girdiğimizde yeni S Sınıfı prototipleriyle benzerliklere rastlıyoruz.

2020 Mercedes W213 Makyaj On Kabin2020 E’nin direksiyon simidi daha hafif gibi duran, alt kısma “V” şekli verilmiş. Dijital ekranında yazılımsal olabilir anca duruş biçimi bakımından aynı gibi geliyor. Kısaca düğmeleri, özellikleri aynı bırakılacak E Serisi’nde MBUX’unson sürümü getirilmiş olacak.

Ufak dokunuşlarla makyajı hazırlanan Mercedes E Serisi’nin güç aktarım organlarında da ekleme veya çıkarma beklemiyoruz. Altı silindirli benzin ve dizeller aynı şekilde 2020 E’nin kaputunda konumlandırılacak. İlerleyen zamanlarda Alman modelin üzerindeki örtü kalkıp, detaylar daha fazla belli oldukça sizlere değişimleri göstermeye devam edeceğiz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu