Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Memur ve Memur Emeklileri Zammı Resmi Gazete’de

Memur ve memur emeklilerinin 2 yıllık maaş zam oranı Resmi Gazete'de yayımlandı. Detaylar haberde…
Memur ve Memur Emeklileri Zammı Resmi Gazete’de
Yorum

Bir ay süren 7. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri Ağustos sonunda sonuçlandıktan sonra Hakem Kurulu’ndan çıkan karar bugün Resmi Gazete’de yayımlandı. Memur ve memur emeklilerinin 2024 ve 2025 yılları için alacağı zam oranları Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Toplam 6,5 milyon vatandaşı ilgilendiren ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararda, memur ve memur emeklilerine 2024’ün ilk altı ayında yüzde 15 zam verilmesi resmiyet kazandı.

2024’ün ikinci altı ayında yüzde 10; 2025’in ilk altı ayında yüzde 6 ve ikinci altı ayında yüzde 5 maaş zammı verileceği ilan edildi.


Tartışmalara neden olan zam kararlarında toplu sözleşme süreci çıkmaza girmiş, memur tarafını temsil eden Memur-Sen ile Kamu İşveren Heyet’in yürüttüğü görüşmelerden sonuç çıkmamıştı.

Zam oranının karara bağlanması için Kamu Görevlileri Hakem Kurulu devreye girmiş, beşinci toplantıda masadan yüzde 15 artı 10 ve yüzde 6 artı 5 oranları çıkmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu