Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Memur ve Emekli Gözünü Enflasyona Çevirdi! İşte Tahminler

Gözler TÜİK tarafından açıklanacak olan enflasyon oranına çevrildi. Memur ve emeklisinin zam oranı belli olacak. İşte beklentiler...
Memur ve Emekli Gözünü Enflasyona Çevirdi! İşte Tahminler
HABER GİRİŞ

Memurlar ve emekliler gözünü Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanacak enflasyon oranına çevirdi. Açıklanacak veri ile ilk 6 aylık enflasyon oranı belli olacak. Böylece memurların ve memur emeklilerinin yüzde 10’luk zammına eklenecek farkı ortaya çıkmış olacak. Konuya yönelik iki anket sonuçlandı ve beklentiler belli oldu.

Finansal Kurumlar Birliği’nin Ekonomik Görünüm anketine göre Haziran enflasyonu tahmini yüzde 3.17. Bu tahminin gerçekleşmesi durumunda ilk 6 aylık enflasyon yüzde 26.61 olacak. Tahminlere göre Temmuz zammı yüzde 21.11’i bulacak.

Merkez Bankası’nın Piyasa Katılımcıları anketine göre Haziran enflasyonu tahmini yüzde 2.52. İlk 6 aylık enflasyon yüzde 25.81 olacak. Memurlar ve emeklilerinin enflasyon farkı bu orana göre yüzde 9.4’ü bulacak.

TÜİK tarafından açıklanacak enflasyon ile memurların ve memur emeklilerinin yüzde 10’luk zammına eklenecek fark belli olacak.

Refah payı düzenlemesi yapılmazsa, Temmuz’da SSK ve Bağ-Kur’lular ile memurlar ve memur emeklilerinin zam oranı farklı olacak.

GCM Yatırım Banner

TÜİK Haziran ayı enflasyonunu 3 Temmuz 2024 Çarşamba günü saat 10.00’da açıklayacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.