Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Memur-Sen’den Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’na Başvuru

Çalışmalarına yarın başlayacak olan Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'na Memur-Sen tarafından başvuru yapıldı. İşte Memur-Sen'in talebi...
Memur-Sen’den Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’na Başvuru
HABER GİRİŞ

Memur ve memur emeklisini yakından ilgilendiren toplu sözleşme görüşmelere 23 Ağustos’ta sona erdi. Kamu İşveren Heyeti ile Memur-Sen arasında anlaşma sağlanamadı. Zam kararı için devreye giren Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’na bugün Memur-Sen tarafından başvuru yapıldı.

Memur-Sen, Kamu Görevlileri Hakem Kuruluna sunulmak üzere başvurusunu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na gönderdi. Memur-Sen söz konusu başvurusunda, toplu sözleşme masasında uzlaşılan maddelerin lehlerine genişletilmesi kaydıyla uzlaşılamayan taleplerinin Kurul tarafından bağıtlanmasını istedi.

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu, çalışmalarına yarın başlayacak. Kararı vermek için ay sonuna kadar süresi olacak. Kurulun vereceği karar kesin olacak ve karara itiraz edilemeyecek.

Kurulda yer alacak isimler ise şu şekilde açıklandı:

“Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Lutfihak Alpkan, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı İsmail İlhan Hatipoğlu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkan Yardımcısı İsa Atçeken, akademisyenler Prof. Dr. Fatih Uçan ve Prof. Dr. Fatih Yardımcıoğlu, Memur-Sen Genel Başkan yardımcıları Hüseyin Öztürk ve Soner Can Tufanoğlu, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan Yardımcısı Türkeş Güney ve KESK Genel Sekreteri Şenol Köksal”

GCM Yatırım Banner

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.