Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Memur-Sen’den Ev Kirası için Tazminat Talebi Geldi

Memur-Sen Antalya Temsilcisi, fahiş konut kiralarının yarattığı barınma sorununa çözüm için sözleşme masasına tazminat detayı sunacaklarını açıkladı.
Memur-Sen’den Ev Kirası için Tazminat Talebi Geldi
Yorum

4 milyona yakın memur ve 2,5 milyon emekliyi ilgilendiren toplu sözleşme görüşmelerinin 1 Ağustos itibarıyla başlayacağının netleşmesi üzerine Memur-Sen tarafından açıklama geldi.

Memur-Sen Antalya Temsilcisi Eyüp Bülent Miran, haftaya yürütülecek olan sözleşme sürecinden önemli kazanımlar elde etme niyetinde olduklarını söyleyerek, barın sorununa dikkat çekti.

Fahiş kiraların özellikle büyükşehirlerde barınma sorunu yarattığının altını çizerek, yapılan memur atamalarında yüksek konut kiraları nedeniyle büyükşehir tazminatının getirilmesi gerektiğini paylaştı.


Masaya getirecekleri zam talebini de aktaran Miran, “Konfederasyonumuz memur ve memur emeklilerine 2024 yılı için üçer aylık dönemler itibarıyla refah payı dahil birinci üç ayda yüzde 35, ikinci üç ayda yüzde 10, üçüncü üç ayda yüzde 15, dördüncü üç ayda ise yüzde 10 artış talep etti” dedi. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu