Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Meloni: Tahıl İhracatı Büyük Önem Taşıyor

G20 Liderler Zirvesi'nde tahıl ihracatına değinen İtalya Başbakanı Meloni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi. İşte detaylar...
Meloni: Tahıl İhracatı Büyük Önem Taşıyor
Yorum

G20 Liderler Zirvesi’ne katılan İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, gıda, enerji ve güvenlik konulu oturumda konuştu. Tahıl ihracatına yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Meloni, tahıl ihracatının büyük önem taşıdığını belirtti. İtalya’nın Boğaz’dan buğday geçişini devam etmesi için uluslararası toplumun çabalarını desteklediğini ifade etti.

“Savaş Küresel Enerji Krizini Daha Ağır Hale Getirdi”

Enerji krizine değinen Meloni, tedarikçi ülkelerin enerjiyi diğer ülkelere karşı bir silah olarak kullanmasının daha az olduğu bir pazar inşa etme fırsatının sunulabileceğini kaydetti. Ukrayna’daki savaşın küresel enerji krizini daha ağır hale getirdiğini vurguladı.

Başbakan Meloni, G20’yi önemsedikleri için burada olduklarını belirtti. G20’nin küresel meselelerde oynadığı rolün öneminin farkında olduğunu aktardı.

Meloni ve Erdoğan Bir Araya Geldi

Meloni, ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile zirve kapsamında bir araya geldi. Görüşme basına kapalı gerçekleşti.

Bu gelişmelerin öncesinde İtalya Başbakanı Meloni, en son göçmelere yönelik çıkışıyla gündemde yer almıştı. İtalya, Akdeniz’de göçmenleri kurtaran STK gemisini limana almak istememişti. İtalya’nın bu adımına Fransa’dan büyük tepki gelmişti.

Meloni, Fransa’nın bu tepkisine cevap vererek, İtalya’nın göçmenler için tek liman olamayacağını aktardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu