Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Meloni: Tahıl İhracatı Büyük Önem Taşıyor

G20 Liderler Zirvesi'nde tahıl ihracatına değinen İtalya Başbakanı Meloni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi. İşte detaylar...
Meloni: Tahıl İhracatı Büyük Önem Taşıyor
HABER GİRİŞ

G20 Liderler Zirvesi’ne katılan İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, gıda, enerji ve güvenlik konulu oturumda konuştu. Tahıl ihracatına yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Meloni, tahıl ihracatının büyük önem taşıdığını belirtti. İtalya’nın Boğaz’dan buğday geçişini devam etmesi için uluslararası toplumun çabalarını desteklediğini ifade etti.

“Savaş Küresel Enerji Krizini Daha Ağır Hale Getirdi”

Enerji krizine değinen Meloni, tedarikçi ülkelerin enerjiyi diğer ülkelere karşı bir silah olarak kullanmasının daha az olduğu bir pazar inşa etme fırsatının sunulabileceğini kaydetti. Ukrayna’daki savaşın küresel enerji krizini daha ağır hale getirdiğini vurguladı.

Başbakan Meloni, G20’yi önemsedikleri için burada olduklarını belirtti. G20’nin küresel meselelerde oynadığı rolün öneminin farkında olduğunu aktardı.

Meloni ve Erdoğan Bir Araya Geldi

Meloni, ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile zirve kapsamında bir araya geldi. Görüşme basına kapalı gerçekleşti.

GCM Yatırım Banner

Bu gelişmelerin öncesinde İtalya Başbakanı Meloni, en son göçmelere yönelik çıkışıyla gündemde yer almıştı. İtalya, Akdeniz’de göçmenleri kurtaran STK gemisini limana almak istememişti. İtalya’nın bu adımına Fransa’dan büyük tepki gelmişti.

Meloni, Fransa’nın bu tepkisine cevap vererek, İtalya’nın göçmenler için tek liman olamayacağını aktardı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.