Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mehmet Şimşek: Sabır ve Zamana İhtiyacımız Var

Şimşek Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda zamana ihtiyaçları olduğunu vurguladı ve vatandaşlara bir çağrıda bulundu. İşte detaylar;
Mehmet Şimşek: Sabır ve Zamana İhtiyacımız Var
HABER GİRİŞ

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabı üzerinden paylaştım yaptı. Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda yemin ederek görevlerine başladıklarını söyleyen Şimşek, hükümetin üstesinden gelemeyeceği hiçbir sorunun olmadığını vurguladı.

Plan ve program dahilinde belirledikleri ilkeler çerçevesinde emin adımlarla çıktıkları bu yolda hedeflerine herkesin desteğini alarak ulaşacaklarını aktardı.

Mehmet Şimşek: Sabır ve Zamana İhtiyacımız VarKaynak: Twitter

Şimşek, “Sevgili vatandaşlarımızdan özellikle bir istirhamım var.” ifadelerini kullanarak uygulama ve politikalara ilişkin kendisinden duyulmayan hiçbir habere ve dolaşıma sokulan hiçbir konuya itibar etmemeleri konusunda çağrı yaptı.

Bakan Şimşek’in göreve gelmesi yurt içi piyasalarında pozitif bir etki yaratmışı. Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi yatırımcıların uzun süredir beklediği performansı gösterdi. Şimşek’in geleneksel maliye politikalarını uygulayacağının düşünülmesi piyasalardaki risk iştahını artırdı. Seçimden önce 40-50 milyar TL arasında dalgalanan işlem hacmi 7 Haziran’da 116,7 milyar TL’ye kadar çıktı.

GCM Yatırım Banner

Yurt içinde meydana gelen gelişmeler yabancı yatırımcıların da ilgisini çekti. Ekonomi yazarı Barış Soydan, yabancı yatırımcıların Borsa İstanbul’a gelmeye başladığını söylemişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.