Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Medical Park’ın Macaristan’daki Açılışı Ertelendi

Medical Park'tan yapılan açıklamaya göre Macaristan’daki sözleşme tarafından kaynaklı aksaklık nedeniyle hastane açılışı iki hafta ertelendi.
Medical Park’ın Macaristan’daki Açılışı Ertelendi
Yorum

MLP Sağlık Hizmetleri A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP), Macaristan’daki hastane açılışıyla ilgili gelişmeyi bildirdi. Mecial Park tarafından yapılan açıklamada, söz konusu sözleşme tarafının kendi içindeki yapılandırma sürecinin tamamlanmaması sebebiyle açılış tarihinin ertelendiği bildirildi.

Buna göre daha önce 15 Eylül 2023 olarak belirlenen tarih, 29 Eylül 2023 olarak değiştirildi.

Şirket 23 Ağustos 2023 tarihinde Macaristan’daki hastanenin kendileri tarafından işletilmesi konusunda anlaşmaya varıldığını duyurmuştu.

Şirket Cuma günü yaptığı açıklamada ise yurt içinde borçlanma aracı ihraç belgesi için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) yapılan başvurunun onaylandığını bildirdi.

Bu kapsamda 1.500.000.000 TL’ye kadar nominal değerli, 5 yıla kadar vadeli TL cinsinden yurt içinde, bir veya birden çok seferde, halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcılara satış şeklinde borçlanma aracı ihraç edilebileceği aktarıldı.

Şirket ayrıca 15 Eylül 2023 tarihinde 137,00 TL – 144,40 TL fiyat aralığından toplam 20.000 adet MPARK pay geri alımı yaptı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu