Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

McDonald’s ABD’deki Ofislerini Geçici Olarak Kapattı

Personellerine çarşamba gününe kadar evden çalışma talimatı veren McDonald's’ın işgücünü azalmaya hazırlandığı biliniyor.
McDonald’s ABD’deki Ofislerini Geçici Olarak Kapattı
Yorum

ABD’de teknoloji şirketlerinin işten çıkarma kararları devam ederken, buna bir de geçtiğimiz haftalarda başlayan krizle bankalar eklendi. Sıkıntıda olan Credit Suisse’yi alarak tarihi birleşme kararı alan UBS’nin, çalışanlarının yüzde 30’unu işten çıkarmaya hazırlandığı bildirildi.

Bir haber de dünyanın en büyük fast-food zincirlerinden olan McDonald’s’dan geldi. Wall Street Journal’da yer alan habere göre Amerikalı hızlı servis restoran zinciri McDonald’s, geçen hafta çalışanlarına bir yazı gönderdi.

Buna göre ABD’deki ofislerin geçici olarak kapatılmasına karar verilirken, çalışanlarının pazartesiden çarşambaya kadar evden çalışmaları istendi.

Ayrıca çalışanlarından genel merkezde satıcılarla yapacakları toplantıları ve diğer tüm yüz yüze toplantılarını iptal etmelerini istediği de biliniyor.

McDonald’s İşten Çıkarmalara Hazırlanıyor

Haberin kaynağına göre bu hafta şirket genelindeki pozisyonlar ve personellerle ilgili önemli kararlar alınacak. Bunlar arasında daha önce bahsi geçen işten çıkarma planının da yer aldığı belirtiliyor.

McDonald’s Üst Yöneticisi Chris Kempczinski, sene başında yaptığı açıklamada personelin bir kısmını işten çıkarmayı planladıklarını söylemişti. Bu hafta yapılacak görüşmelerde kaç kişinin işine son verileceğine dair bir bilgi paylaşılmadı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu