Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Matrixport, Mt. Gox’taki Bitcoin Ödemelerinin Olası Riskine Değindi

Matrixport tarafından hazırlanan rapor, Mt. Gox’taki Bitcoin’lerin iadesinin piyasaya etkisinin sınırlı olacağını belirtiyor. Detaylar şöyle...
Matrixport, Mt. Gox’taki Bitcoin Ödemelerinin Olası Riskine Değindi
HABER GİRİŞ

Kripto hizmet sağlayıcısı Matrixport hazırladığı raporda, hacklenen kripto borsası Mt. Gox üzerindeki Bitcoin’lerin piyasaya olası etkilerine yer verildi. Rapora göre ABD hükümetinin Mt. Gox üzerindeki Bitcoin’leri iade etmesininin, piyasaya etkisi sınırlı olacak. Yine de, yatırımcıların bu BTC’lerin nihai dağılımının farkında olmaları gerektiği belirtildi.

Mt. Gox hack’i, o zaman değeri 500 milyon dolar olan ve şimdi 17.8 milyar dolar değerinde olan 850.000 Bitcoin’in çalınmasıyla sonuçlandı. Araştırma başkanı Markus Thielen, çalınan BTC’nin tamamı geri alınamayacağını ve alacaklılar tarafından tutulan orijinal miktarın yalnızca bir kısmının tanzim edileceğini söyledi. Notta, alacaklıların fonlarının geri kalanını almak için dört seçenekli bir temel ödeme alacağı belirtildi.

Bunlar arasında, müşterilerin kaybettikleri fonların yüzde 15-20’sini geri kazanabilecekleri erken toptan ödeme, banka havalesi ile geri ödeme, kriptodaki kripto iyileştirme taleplerinin bir kısmının geri ödenmesi veya bir fon transfer hizmeti sağlayıcısı aracılığıyla geri ödeme yer alıyor.

Geri ödemelerin 30 Eylül tarihine kadar tamamlanması planlanıyor. Bu denli büyük miktarda bir BTC dağıtımının satış baskısı yaratacağına dair tahminler ortaya atılmıştı. BTC yazım itibarıyla 29.000 dolar yakınlarında işlem görüyor.

2014 yılında en büyük kripto para borsası olan Mt. Gox, hackerların hedefi olmuş ve 850 bin adet BTC’nin çalınması durumuyla karşılaşmıştı. Sonraki dönemde yapılan araştırmalarda, borsada unutulmuş 200 bin adet BTC içeren cüzdan tespit edilmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın