Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

MATIC, ETH Balinalarının En Çok Satın Aldığı İlk 3 Varlık Arasında

Polygon ağının yerel para birimi MATIC, Ethereum balinalarının gözdelerinden biri konumunda. Bu bir boğa sinyali mi? Detaylar haberde;
MATIC, ETH Balinalarının En Çok Satın Aldığı İlk 3 Varlık Arasında
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Polygon ağının yerel kripto para birimi MATIC, son dönemde iyi fiyat performansı gösteremeyen altcoinlerden biri olarak dikkat çekiyor. Dijital varlık, son birkaç hafta içinde 1.2 dolarlık direnci kıramadı ve birçok kez 1.1 dolar seviyesinin altına geriledi.

Bununla birlikte, en büyük Ethereum balinalarının radarına girmeye başlamasından bu yana kripto para birimi için işler değişiyor olabilir.

Ethereum Balinaları MATIC Satın Alıyor

Kripto veri takip sitesi WhaleStats’tan alınan veriler, MATIC’in en iyi 100 Ethereum balinasının radarında olduğunu gösteriyor.

Söz konusu büyük yatırımcılar, dijital varlığı önemli miktarlarda satın alıyorlar. MATIC, şu anda en büyük Ethereum balinaları tarafından alınıp satılan ilk 3 token arasında yer alıyor.

Sıralamada USDT ve USDC’nin ardından gelen MATIC için son 24 saat içinde ortalama 28.928 dolarlık bir satın alma tutarı elde edildi.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Whalestats.com

ETH balinalarından gelen satın alma çılgınlığı, şu anda sahip oldukları MATIC miktarında da artışa yol açtı. Dijital varlık, ortalama 1.5 milyon dolarlık tutarla şu anda ilk 100 Ethereum balinasının en büyük 7. hold’u konumunda.

Dijital para, toplam token varlıklarının yüzde 2.98’ini oluşturuyor. Bu, balinaların şu anda toplu olarak 150 milyon dolar değerinde MATIC’e sahip olduğu anlamına geliyor.

Genel işlem hacminde, MATIC, her biri bir günlük dönemde ortalama 51.258 dolar değerinde token işlemi yapan ETH balinaları arasında en yüksek beşinci işlem hacmini görüyor.

MATIC Fiyatı Bu Durumdan Nasıl Etkilenecek?

Büyük çaplı balinalar bir tokenı biriktirmeye başladığında, açık piyasada dolaşımdaki kripto para birimi arzını azalttıkları için bu durum, genellikle yükseliş eğilimine işaret eder. MATIC’de de bu durumun yansımaları görülebilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

Son düşüşe rağmen MATIC’in 100 günlük ve 200 günlük hareketli ortalamalarının üzerinde işlem görmesi ve düşüşten çok yukarı yönlü bir ivme eğilimi gösteriyor olması dikkat çekici diğer noktalar arasında yer alıyor.

MATIC, haber yazımı esnasında son 24 saatteki yüzde 0.6 düşüşle 1.1 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.