Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Mark Cuban, Bitcoin Stratejisini Açıkladı: Fiyat Daha da Düşmeli

Milyarder iş insanı Mark Cuban, Bitcoin almak istediğini ancak bunun için fiyatın daha da düşmesi gerektiğini söyledi. Detaylar şöyle...
Mark Cuban, Bitcoin Stratejisini Açıkladı: Fiyat Daha da Düşmeli
Yorum

NBA takımı Dallas Mavericks’in sahibi milyarder yatırımcı Mark Cuban, kripto paralara olan yakın ilgisi ile biliniyor. Cuban katıldığı bir podcast yayınında, daha fazla Bitcoin satın almak istediğini ancak bunun mevcut fiyatlarla olmayacağını söyledi.

Bitcoin’i desteklemeye devam ettiğini ve değeri düşerse daha fazla satın almayı planladığını belirtti. Cuban ayrıca, enflasyona karşı bir koruma olarak görülen değerli bir metal altın yerine Bitcoin’i seçtiğini söylüyor.

Altın Tutanlara Sert İfadeler

Altın tutanları aptal olarak niteleyen Cuban, “Hayır, bu hiçbir şeye karşı bir önlem değil. Bu bir değer deposudur ve fiziksel altının sahibi siz değilsiniz. Altın bir değer deposudur ve Bitcoin de öyle” açıklamasını yaptı.

Cuban kriptonun gerçek dünya uygulamaları yaratma potansiyele inanmaya devam ettiğini belirtti ve akıllı sözleşmelerin değerli uygulamalar yaratmada önemli bir etkisi olacağına inandığını belirtti.

Milyarder yatırımcı daha önce kripto para borsası FTX’in çöküşüne rağmen, dijital varlıklara inandığını söylemişti. Benzer durumların geleneksel bankacılık sisteminde yaşandığına atıfta bulunmuş ve yaşananları ‘aynı hikayenin farklı versiyonları’ olarak yorumlamıştı.

Cuban’ın Bitcoin’in yanı sıra Ethereum ve Dogecoin üzerinde yatırımları da bulunuyor. Değerlendirme, Bitcoin’in yıl boyunca yaşadığı derin düşüşlerin ardından geliyor. Enflasyon nedeniyle merkez bankalarının sıkılaştırma politikaları, Terra çöküşü ve FTX borsasının iflası, kriptolar üzerinde büyük düşüşleri beraberinde getirdi.

Bitcoin Kasım 2021’deki zirvesinden yüzde 75’e yakın değer kaybı yaşadı ve an itibarıyla 16.800 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%