Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Milyarder Yatırımcı Miller Bitcoin’de Yükseliş Getirecek Etkeni Paylaştı

Bitcoin yıl boyunca kötü bir süreçten geçerken, tanınmış yatırımcı Bill Miller bunu değiştirecek katalizörü açıkladı. Ayrıntılar haberde...
Milyarder Yatırımcı Miller Bitcoin’de Yükseliş Getirecek Etkeni Paylaştı
HABER GİRİŞ

Efsanevi yatırımcı Bill Miller, bir katalizörün muhtemelen Bitcoin’in yeniden iyi performans göstermeye başlamasına yardımcı olacağını belirtti. Miller, Bitcoin’in değişken olmasına rağmen sağlam bir varlık olarak yatırım portföylerinde bir yeri olduğunu söyledi.

Tarihsel verilere atıfta bulunan Miller, 2020’de piyasanın en düşük seviyesinde, Bitcoin’in 5.800 dolar olduğunu hatırlattı. BTC’nin şu anda 17.000 dolar yakınlarında olduğunu belirten yatırımcı, halihazırda o seviyeden yüzde 70 yukarıda olunduğuna dikkat çekti.

Bitcoin’de başarılı olmak için bir yıldan daha uzun bir zaman ufkuna sahip olunması gerektiğini söyledi. Eski Legg Mason Capital Management yöneticisi, geçtiğimiz yıl kripto piyasalarındaki kargaşayı göz önünde bulundurarak, Bitcoin’in hala oldukça iyi durumda olduğunu düşündüğünü ifade etti.

BTC günlük grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Federal Rezerv enflasyonu bastırmak amacıyla faiz oranları yükselme eğilimindeyken Miller, bu tür politikalarda bir tersine dönüşün BTC için gereken kıvılcım olabileceğini belirtti. Miller, FTX’in çöküşü nedeniyle Bitcoin’in mevcut fiyatının yarısı seviyesinde olması gerektiğine inanıyor.

Mevcut seviyenin dikkat çekici olduğunu vurgulayan Miller, FED’in para politikasında gevşemeye başlaması ile Bitcoin’in iyi bir performans çıkaracağına inandığını söyledi. Milyarder yatırımcının değerlendirmesi, Bitcoin’in Kasım 2021’deki 69.000 dolar ile olan tarihi zirvesinden yüzde 75’e yakın kayıp yaşadığı bir dönemde geldi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın