Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Margün Enerji İtalya’da Yeni Şirket Kurdu

Margün Enerji, Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yaptığı açıklamada İtalya'da şirket kurulduğunu duyurdu. Detaylar haberde...
Margün Enerji İtalya’da Yeni Şirket Kurdu
HABER GİRİŞ

Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden İtalya’da şirket kurulumu hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, yurt dışı büyüme hedefleri kapsamında, sürdürülebilirlik ilkeleri, ESG kriterleri çerçevesinde ve inovasyon odaklı strateji doğrultusunda çalışmaların devam ettiğini not etti.

Hollanda’da yüzde 100 bağlı ortağı olacak şekilde 1 milyon euro başlangıç sermayesiyle 26.04.2024 tarihinde Margun Climatech B.V. ünvanlı şirketin kurulduğunu hatırlattı.

Margun Climatech B.V.‘nın 29.04.2024 tarihinde gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında iklim teknolojileri alanında yatırımlar yapmak üzere İtalya’da şirket kurulmasına ve gerekli işlemlerin başlatılmasına karar verilmiş olduğu aktarıldı.

Şirket, bugün Margun Climatech B.V.‘nın, İtalya’da yüzde 100 bağlı ortaklığı olarak 250 bin euro başlangıç sermayesiyle Margun Italy Climatech S.R.L ünvanlı şirketin kurulduğunu duyurdu.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“İklim teknolojileri alanında greenfield ve/veya brownfield projeler, satın alma ve birleşmeler (M&A) ayrıca kendi alanlarında uzmanlaşmış global şirketler ile stratejik ortaklıklar, finansal ortaklıklar ve ticari iş birlikleri yapmak suretiyle yatırımlar yapılması hedeflenmektedir.”

Şirketin borsada işlem gören hisseleri bugün açılışı 24,18 TL’den yaptı. MAGEN hisseleri yıllık bazda yüzde 132,16 kazandırdı. Aylık bazda kaybı yüzde 4,72, haftalık bazda yüzde 5,62 oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.