Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Man Group: Kim Kazanırsa Kazansın Türkiye için Negatif Olacak

Türkiye ile ilgili beklentilerini duyuran Man Group, Erdoğan’ın tekrar kazanma ihtimalinin daha ağır bastığını açıkladı. Fonun tahminleri ne? İşte detaylar;
Man Group: Kim Kazanırsa Kazansın Türkiye için Negatif Olacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dünyada önde gelen araştırma şirketleri, fonlar ve medya kuruluşları Türkiye’de gerçekleşecek seçimleri gündemlerinde tutmaya devam ediyor. Dünyada ilk sırada yer alan halka açık hedge fonu Man Group, Türkiye ile ilgili oldukça dikkat çekici tahminlerini paylaştı.

Gelecek ay yapılacak seçimlerle ilgili beklentilerini açıklayan Fon, seçimi kim kazanırsa kazansın Türkiye için negatif bir durum beklediklerini ifade etti.

Bloomberg’in haberine göre Fonun Gelişen Ülkeler Tahvil Stratejileri Başkanı Guillermo Osse, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden seçilmesinin daha büyük bir ihtimal olduğunu söyledi. Ancak muhalefet kazansa bile meydana gelebilecek ilk rallinin ötesinde çok zorlu bir durumla karşı karşıya kalınacağını vurguladı.

Osse, şüpheci olduklarını, 6-12 aylık getirilere bakıldığında bu getirilerin birçok kişinin düşündüğünün aksine negatif olacağını düşündüklerini dile getirdi.

“Makroekonomik Dengesizlikler”

Başkan, muhalefetin kazanması durumunda bile ciddi kur ve maliye politikası ayarlamalarına ihtiyaç duyulan dev makroekonomik dengesizlikleri ve çok zayıf dış kaynak pozisyonunu devralacağını kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Halkın tolere edeceği bu çeşit bir ayarlamayı hayata geçirmenin herhangi bir hükümet için zor olduğunu, farklı düşünen birçok partiden oluşan bir hükümet için daha da zor olduğunu ifade etti.

Türkiye ile ilgili yapılan tahminlerin büyük bir çoğunluğu seçimden sonra her koşulda ekonomi politikalarının değişmesi gerektiğini belirtiyor. Ekonomistler, mevcut maliye ve ekonomi yapısının sürdürülebilir olmadığının altını çizse de Erdoğan faizi indirme konusundaki kararlılığını vurgulamaya devam ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.