Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mahkemeye Gelmeyen Elon Musk’a Dava Açıldı

Milyarder isim Elon Musk'a geçen yıl soruşturma başlatan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, ifade vermesi dava açtı. Detaylar haberde...
Mahkemeye Gelmeyen Elon Musk’a Dava Açıldı
HABER GİRİŞ

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçen yıl Elon Musk’ın Twitter’ı almasını geç bildirmesi nedeniyle soruşturma başlatmıştı. SEC, Musk’a dava açarak onu ifade vermeye zorlamaya başladı.

SEC, Musk’ı Twitter’ı satın alımında federal menkul kıymetler yasalarını ihlal edip etmediğine ilişkin ifade vermesine yönelik karar çıkartılmasını istemişti.

Musk bu konuda anlaşmasına rağmen ifade vermeye gitmedi. Bu yüzden Elon Musk’a dava açılarak ifade vermeye zorlandı.

SEC’i temsil eden avukatlar,  Musk’ın mahkeme celbi gereği 15 Eylül’deki ifadeye katılmadığını iddia etti.

Avukatlar ise, “Musk’ın SEC’in idari mahkeme celbine uymayı reddetmesi, SEC personelinin federal menkul kıymetler yasalarının ihlal edilip edilmediğini belirlemeye yönelik soruşturmasını engelliyor ve geciktiriyor” diye yazdı.

GCM Yatırım Banner

Milyarder isim Musk’ın avukatı Alex Spiro, yaptığı açıklamada “SEC, bu yanlış yönlendirilmiş soruşturmada Bay Musk’ın ifadesini zaten birçok kez aldı; artık yeter.” ifadelerini kullandı.

SEC avukatları ise Musk’ın mahkeme celbine uymayı reddettiğini iddia ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın