Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Madencilik Şirketinin Hisseleri Onay Haberleriyle Fırladı!

Mermer şirketi Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Ticaret A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde yeni maden sahaları hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberde;
Madencilik Şirketinin Hisseleri Onay Haberleriyle Fırladı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’de halka arz olan ilk mermer şirketi unvanına sahip Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde yeni maden sahaları hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da MARBL koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğüne yapılan müracaatların sonuçları hakkında detaylar verildi.

Geçen yılın Kasım ayında halka arz olan şirketin açıklamasında, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğüne yapılan müracaatlar sonucunda bazı illerde arama ruhsatı devri ile işletme ruhsatı ve arama ruhsatı onaylarının alındığı bilgisi verildi.

Tk Stone Madencilik San. ve Tic. A.Ş. firmasının Afyonkarahisar Hocalar mevkiinde bulunan arama ruhsatı devri ile Kütahya’da Altıntaş ilçesinde bulunan mermer arama ruhsatının devrinin şirket adına onaylandığı belirtildi.

Antalya’da Korkuteli ilçesinde bulunan 91,62 ve 99,7 hektarlık iki farklı sahanın işletme ruhsatı onaylarının alındığı bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca yapılan Ar-Ge çalışmaları sonucunda Afyonkarahisar’da Bolvadin ilçesinde bulunan 98,71 hektarlık alanda ve Yozgat’da Akdağmadeni ilçesinde bulunan 99,4 ve 99,15 hektarlık iki farklı alanda başvuru yapılan sahaların arama ruhsatı onaylarının alındığı bilgisi verildi.

Yeni alınan ocaklarla birlikte ürün çeşitliğinin artırılmasının ve dış alımların azaltılarak maliyetlerin düşürülmesinin amaçlandığına dikkat çekildi.

MARBL Hisseleri Tavana Koşuyor

Haftanın son iş gününün ilk yarısında tüm zamanların en yüksek seviyesini gören BIST 100 endeksi, haber yazımı itibarıyla 9.021,86 puandan işlem görüyor.

Endeksle paralel hareket gösteren MARBL hisselerinin değeri, yazım itibarıyla günlük yüzde 9,4‘lük yükselişle 21,9 TL seviyesine çıkış göstermiş durumda.

MARBL Hisseleri Güçlü Yükseliş Gösteriyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Tureks Turunç Madencilik hisseleri, haftalık ve aylık bazda ise yatırımcısına sırasıyla yüzde 6,7 ve yüzde 44,3 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.