Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Maden Şirketi Arsaları Satmaktan Vazgeçti

Altınyağ Madencilik, KAP üzerinden yönetim kurulu kararı ile satışa çıkarılan arsaların satışından vazgeçildiğini duyurdu. Detaylar haberde...
Maden Şirketi Arsaları Satmaktan Vazgeçti
HABER GİRİŞ

Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yatırım amaçlı satın alınmış olan arsaların satışı hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, açıklamasında satışlardan vazgeçtiğini duyurdu. Söz konusu açıklamada 28.12.2023 tarih, 12/4 sayılı kararı ile kamuya duyurulmuş olan ve yatırım amaçlı olarak değerlendirilen İzmir İli, Kemalpaşa İlçesi, Aşağı Yenmiş Mahallesi, 162 Ada, 5-6-7 Parsellerde kayıtlı toplam 8.362,65 m2 arsaları ile 163 Ada, 1 Parselde kayıtlı 2.851,52 m2 arsanın satışa çıkarıldığı hatırlatıldı.

Yönetim kurulu tarafından yapılan değerlendirme sonucunda satışa yönelik karar verildiği aktarıldı. Açıklamada, “Günümüzün yüksek faiz ve düşük talep koşulları nedeniyle emlak piyasasında daralma yaşanmakta olup, bu sebeple yukarıda belirtilen arsaların satışından vazgeçilmesine, şirketimiz aktifinde kayıtlı bulunan söz konusu arsaların Yatırım Amaçlı Gayrimenkul statüsünde değerlendirilmesine devam edilmesine, oy birliği ile karar verilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin (ALMAD) bu hafta düşüşler gösteren hisseleri haftayı yüzde 2,38’likl yükseliş ile 6,87 TL’den kapattı. Hisseler yıllık bazda yüzde 30,86, aylık bazda yüzde 1,93 kazandırdı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın