Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

MAALT Yatırımcısının Beklediği Haber Nihayet Geldi

Marmaris Altınyunus, Kamu Aydınlatma Platformu üzerinden tahsisli sermaye artırımına yönelik Borsa İstanbul A.Ş.'ye toptan alış satış işlemi için başvuru yapıldığını duyurdu. Detaylar geliyor...
MAALT Yatırımcısının Beklediği Haber Nihayet Geldi
HABER GİRİŞ

Marmaris Altınyunus Turistik Tesisler A.Ş (MAALT) . Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden tahsisli sermaye artırımı kapsamında Borsa İstanbul A.Ş.’ye toptan alış satış işlemi için başvuru yapılması hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından 28.09.2023 tarihinde duyurulan şu kararı hatırlattı:

“Koç Holding AŞ’den, ihraç edilecek payların Merkezi Kayıt Kuruluşu AŞ nezdindeki hesabına geçtiği tarihten itibaren en az 1 yıl süreyle borsada satılmayacağı ve borsada satılması sonucunu doğuracak işlemlerde bulunulmayacağı hususunda taahhüt alınması şartıyla kabul edilmesine karar verildi.”

Marmaris Altınyunus tarafından bugün yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Koç Holding A.Ş’den, ihraç edilecek payların Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. nezdindeki hesabına geçtiği tarihten itibaren en az 1 yıl süreyle Borsa’da satılmayacağı ve Borsa’da satılması sonucunu doğuracak işlemlerde bulunulmayacağı hususunda taahhüt alınması şartıyla olumlu karşılanan ve toplam satış hasılatı yaklaşık 1.350.000.000-TL olacak tahsisli sermaye artırımı kapsamında, Borsa İstanbul A.Ş.’nin Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedürü çerçevesinde nihai satış fiyatının belirlenebilmesi için Borsa İstanbul A.Ş.’ye başvuru yapılmıştır.”

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın