Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SPK’dan 1 Halka Arz, 1 Kişiye 20 Milyon TL’lik Ceza!

SPK, dün gece yayımladığı bültende Meka Beton’un halka arzını ve Marmaris Altınyunus’un şartlı tahsisli artırımını onayladı.
SPK’dan 1 Halka Arz, 1 Kişiye 20 Milyon TL’lik Ceza!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 28 Eylül 2023 tarihli bültende bir şirketin halka arz izahnamesi onaylandı. 3 gerçek ve 2 tüzel kişiye yaklaşık 24,1 milyon TL idari para cezası verdi. 52 web sitesine ise erişim engeli getirdi.

Meka Beton Santralleri İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin halka arzı onaylandı. Taslak izahnameye göre 16.900.000 lot, 25 TL fiyattan satışa sunulacak. Halka arz büyüklüğü 422.500.000 TL, dağıtım sistemi tamamen eşit dağıtım olarak belirtildi.

Bültende halka açık iki şirketin sermaye artırımı başvurusu karara bağlandı. Derlüks Yatırım Holding’in bedelli sermaye artırımı onaylandı.

SOK 28 Eylül Bülteni
Kaynak: SPK

Marmaris Altınyunus Turistik Tesisler A.Ş.’nin (MAALT) tahsisli sermaye artırımı başvurusunu iki şarta uyulması koşuluyla onayladı. Açıklamada;

Sermaye artırımına konu payların nominal tutarının payların satış fiyatının şirket tarafından borsaya yapılacak başvuru sonrasında belirlenebileceği göz önünde bulundurularak, şirket tarafından borsaya yapılacak başvuru sonucu, baz fiyat ve nominal değerden aşağı olmamak üzere hesaplanacak pay satış fiyatı esas alınmak suretiyle, ihraç edilecek payların nominal tutarının tespit edilmesi ve ihraç belgesinin nominal tutar ve fiyat bilgisini içerecek şekilde düzeltilmesi ve gerekli yasal ücretlerin alınması suretiyle,

GCM Yatırım Banner

Koç Holding AŞ’den, ihraç edilecek payların Merkezi Kayıt Kuruluşu AŞ nezdindeki hesabına geçtiği tarihten itibaren en az 1 yıl süreyle borsada satılmayacağı ve borsada satılması sonucunu doğuracak işlemlerde bulunulmayacağı hususunda taahhüt alınması şartıyla kabul edilmesine karar verildiği söylendi.

Bültende Mehmet Özkan Akman’a GESAN paylarıyla ilgili olarak 209.349 TL, Abdullah Taşkın’a SILVR paylarıyla ilgili olarak 19.923.105 TL idari para cezası kararı çıktı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın