Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Lugansk Rusya’ya Katılmak için Referandum Yapacak

Ukrayna’nın doğusunda bulunan ve bağımsızlığını ilan eden Lugansk yönetimi, Rusya’ya katılmak için referandum yapacak. Detaylar haberde;
Lugansk Rusya’ya Katılmak için Referandum Yapacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Ukrayna’nın doğusundaki Donbass bölgesinde bulunan ve bağımsızlığını ilan eden Lugansk yönetimi, Rusya’ya katılım için referandum yapacak.

Lugansk Halk Cumhuriyeti (LHC) tarafından yapılan açıklamada referandumun 492 sandıkta yapılacağı söylendi.

Rusya’ya katılmak için düzenlenecek referandumda gözlemci grubun hazırlık çalışmalarına başlandığı aktarıldı.

Lugansk’da yapılacak referandum ile ilgili Kamu Dairesi’nin 15 Temmuz’daki toplantısında referandum merkezinin oluşturulmasına başlandığı duyurulmuştu.

LHC başkanı Leonid Pasechnik, daha önce yaptığı açıklamada yurttaşların Rusya’ya katılma konusundaki kararını açıklayacakları bir referandum düzenleyebileceğini söylemişti.

Önceliğin ülke topraklarının Ukrayna ordusundan kurtarılması olduğunu ve ancak o zaman referandumun yapılacağı ayrıntısı da paylaşılmıştı. Rus askeri kuvvetleri, Lugansk güçleri ile birlikte LHC’nin tamamında kontrol sağladı.

Rusya Savunma Bakanı Sergey Shoigu, 3 Temmuz tarihinde Rusya Lideri Vladimir Putin’e LHC’nin tamamen kurtarıldığını bildirdi. Rusya’ya katılım için çalışmalar hız kazandı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bu hafta yaptığı açıklamada Ukrayna işgalinde zarar gören Donetsk ve Lugansk’ın yeniden inşasına Rusya’nın yardım edeceğini açıklamış, iki ülkeye destek sözü vermişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu