Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Putin: Donetsk ve Lugansk’ın Yeniden İnşasına Yardım Edilecek

Rusya Devlet Başkanı Putin, Ukrayna işgalinde zarar gören Donetsk ve Lugansk’ın yeniden inşasına Rusya’nın yardım edeceğini açıkladı. Detaylar haberde;
Putin: Donetsk ve Lugansk’ın Yeniden İnşasına Yardım Edilecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bugün düzenlenen Bolshaya Peremena (Büyük Değişim) adlı yetenek yarışmasına video-konferans üzerinden katıldı.

Putin, konuşmasında Ukrayna’ya düzenlenen operasyonda zarar gören Donetsk ve Lugansk halk cumhuriyetlerinin yeniden inşasına yardım edileceğini açıkladı.

Ukrayna’nın doğusundaki Donbass bölgesinde bulunan ve bağımsızlığını ilan eden Rusya yanlısı Donetsk ve Lugansk yönetimlerine destek mesajı verildi.

Putin, Donetsk Halk Cumhuriyeti (DHC ) ve Lugansk Halk Cumhuriyeti’nin (LHC) ekonomilerinde her şeyin düzene sokulabilmesinin büyük çaba gerektireceğini belirterek; “Bu nedenle ülkemiz DHC ve LHC’ye yardım edecek. Bunu mutlaka yapacağız” dedi.

Rus askeri kuvvetleri, Lugansk güçleri ile birlikte LHC’nin tamamında kontrol sağladı. DHC’nin Ukrayna hükümet güçleri denetiminde olan bölgelerini kurtarmak için ise Rusya operasyonlarını sürdürüyor.

Putin, Denetim Kurulu Başkanlığı Yapacak

Rusya lideri Putin, katıldığı yetenek yarışması programında video-konferans üzerinden finalistlerle konuştu. Konuşma sırasında gelen teklif üzerine gençlik hareketinin denetleme kuruluna başkanlık etmeyi kabul etti.

Putin; “Teklifi kabul ettiğim için mutluyum. Yeni hareketle etkileşimimin bana, hareketin faaliyetlerine şu ya da bu şekilde dahil olacak meslektaşlarıma ve tüm üyelerine fayda sağlayacağını umuyorum” şeklinde konuştu.

Çocuk ve Gençlik Hareketi Yasası Devlet Başkanı Putin, tarafından daha önce imzalanmıştı. Çocuk ve Gençlik Hareketi, altı yaşından itibaren çocukların yetişkin mentorlar tarafından ahlaki eğitim görmelerini ve boş zaman aktivitelerini organize etmeyi planlıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu