Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

LÖSEV Deprem Bölgesine 10 Tırlık Yardımın Ulaştığını Duyurdu

Kahramanmaraş merkezli büyük depremin yaralarını sarmak amacıyla LÖSEV’in iyilik tırları bölgeye ulaştırıldı.
LÖSEV Deprem Bölgesine 10 Tırlık Yardımın Ulaştığını Duyurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

6 Şubat’ta meydana gelen ve asrın felaketi olarak adlandırılan büyük depremlerin ardından, bölgeye yardım malzemeleri ulaştırılmaya devam ediyor. Yurt içi ve yurt dışında pek çok hükümet ve STK başta olmak üzere milyonlarca insan yardımda bulunuyor.

Türkiye’nin önde gelen yardım kuruluşlarından biri olan Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV), Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Hatay, Kahramanmaraş, Gaziantep, Malatya, Adıyaman, Kilis, Osmaniye’ye 10 iyilik tırı ve kamyon ile yardım ulaştırıldığını açıkladı.

LÖSEV tarafından yapılan açıklamada, depremin ilk saati itibarıyla Acil Kriz Masası kurulduğu ve afet bölgesine ulaştırmak üzere temel ihtiyaç ürünleri için çağrı yapıldığı aktarıldı.

Açıklama sonrası vakıf çalışanları tarafından, bağışçıları ve gönüllülerince gıda ve bebek ürünleri, battaniye, ısıtıcı, giyim ve hijyen malzemeleri gibi farklı kategorilerde kolilenen yardımlar depremzedelere ulaştırılmak üzere gönderildi.

Yardımlar İlk Hatay’a Ulaştı

Ekipler ilk olarak Hatay’a ulaştı ve yardımlar LÖSEV Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Üstün Ezer öncülüğünde lösemi ve kanser hastası çocuk ve yetişkin depremzedeler ile ailelerine elden teslim edildi.

GCM Yatırım Banner

Vakıf ayrıca geride kalan bir haftada tahliye edilen 250’yi aşkın depremzede kanser hastası ve ailesine de çeşitli illerde konaklama hizmeti verdiğini bildirdi.

Ankara’da bulunan Lösemili Çocuklar Köyü’nün 50 depremzede aileye kapılarını açtığı belirtilen açıklamada, LÖSANTE Hastanesi’nin de 100’e yakın depremzedeye ücretsiz sağlık hizmeti verdiği kaydedildi.

Dr. Ezer, yardımların ardından kalıcı projeler yürüteceklerini belirterek, “Tüm bölgeye hizmet vermek üzere örneğin Adana’da yeni bir LÖSEV Köyü – Uyum ve Destek Merkezi, LÖSEV Okulları, LÖSANTE Hastanesi yapmalıyız.” açıklamasında bulundu.

Artacak ihtiyaçlara dikkat çeken Ezer, tercihen Ankara’da olacak kısa, orta ve uzun vadeli projeler için destek çağrısında bulundu. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.