Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

THY Afet Bölgesine 1000’in Üzerinde Sefer Gerçekleştirdi

Türk Hava Yolları, 6-13 Şubat arasında 183 bine yakın vatandaşın tahliyesini gerçekleştirdi. Afet bölgesine ekip ulaştırmak için de 1041 sefer sağlandı.
THY Afet Bölgesine 1000’in Üzerinde Sefer Gerçekleştirdi
Yorum

Deprem bölgesine yönelik çalışmalarıyla sık sık gündeme gelen Türk Hava Yolları (THY), geçen haftaya ilişkin bilgilendirme yaptı. THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, bu sabah Twitter hesabından yaptığı duyuruda tahliye çalışmaları hakkında bilgi verdi. THY’nin açıklaması, dün Pegasus’un bir haftada 325 ücretsiz sefer yaptığına ilişkin açıklamasının üzerine geldi.

Açıklamaya göre THY, 6-13 Şubat tarihleri arasında 1041 sefer ile 186 bin 796 kişilik arama kurtarma ve yardım ekibini deprem bölgelerine ulaştırdı.

1013 sefer ile 182 bin 613 vatandaşın tahliyesini gerçekleştirirken 108 kargo seferi ile 6 bin 708 ton yardım malzemesinin afet bölgelerine sevk edilmesini sağladı.

Türk Hava Yolları, bugün planlanan 14 kargo uçuşuyla yardım malzemelerini deprem bölgelerine taşımaya devam edeceğini belirtirken evcil hayvanların da alınabilmesi için taşıma kafesi göndermeye başladığını aktardı.

Türk Hava Yolları, tahliye uçuşlarında ücretsiz rezervasyonun sürdüğünü belirtirken rezervasyonu olmayan vatandaşların, uçuşlarda yer olması durumunda uçağa sırayla kabul edildiği bilgisini paylaştı.

“75 bin kişilik Türk Hava Yolları ailesi olarak, vatandaşlarımızın her koşulda yanında olmaya devam edeceğiz” mesajı verdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu