Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Litecoin’de Önemli Gelişme: Devasa Ortaklık ve Balina Birikimi

Devasa ortaklık girişiminin yanı sıra balina birikimi, Litecoin için bir boğa rallisi habercisi olabilir mi? Detaylar haberde;
Litecoin’de Önemli Gelişme: Devasa Ortaklık ve Balina Birikimi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Son aylarda gerçekleştirdiği yükselişlerle çoğu zaman piyasadan ayrıştığı gözlemlenen Litecoin (LTC) önemli gelişmelerle yeniden gündemde! Piyasa değeriyle en büyük 13. kripto para birimi konumundaki altcoin, Unbanked ve Mastercard ile önemli bir iş birliği gerçekleştirdi.

Litecoin, Birleşik Krallık ve Avrupa’da Litecoin Mastercard programını sağlamak için Mastercard ile ortaklığını duyurdu. Bunun yanı sıra, balinaların fiyat yükseldikçe varlıklarını yüzde 4’ün üzerinde artırması dikkat çekti. İşte dikkat çekenler…

Litecoin ve Mastercard, Birleşik Krallık ve Avrupa’da Litecoin Mastercard’ı tanıtacak bir ortaklık duyurdu. Duyuru yapılırken 30 Ocak’ta yapılan bir paylaşım, kripto para birimleri ile geleneksel finans (TradFi) arasında bir ödeme köprüsü kurulacağını gösterdi. Yatırımcılar bu habere olumlu tepki gösterdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @LTCFoundation

Balinalar ve Ortaklık Daha Fazla Ralliye Neden Olabilir

Ek olarak, balina olarak bilinen 100-10.000 LTC’ye sahip adresler, Litecoin’in fiyat artışından önce birikimlerini artırdı.

Santiment’in verileri, adreslerin son altı ayda 1.15 milyon veya yüzde 4.92 daha fazla dijital paraya katkıda bulunduğunu gösterdi.

GCM Yatırım Banner

Bu, LTC’nin değerini en son Mayıs 2022’de gördüğü zirveye çıkaran bir fiyat artışını hızlandırdı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Tanınmış bir ödeme sağlayıcısı olan Mastercard ile yapılan iş birliği, Litecoin’in normal işlemlerde kabul edilmesi ve kullanılması yönünde büyük bir adım olarak görülüyor.

Litecoin’in erişim ve kullanım durumlarının genişlemesi, kripto para biriminin Mastercard ağına dahil edilmesinden kaynaklanacak ve bu da tüccarlar ve şirketler için Litecoin’i ödeme olarak kabul etmeleri için yeni şanslar sunacak.

Bu ilişki sayesinde balinalar birikimlerini artırmaya teşvik edilebilir. Ayrıca, bu iş birliğiyle bağlantılı olarak ek balina çabaları, LTC’nin değerini artırabilir.

Diğer yandan, LTC’nin 30 ve 365 günlük piyasa değerinden gerçekleşen değerine (MVRV) bakmak, kripto para biriminin ne kadar karlı veya başarısız olduğunu anlamaya yardımcı olabilir. 30 günlük MVRV, LTC’nin yüzde 10.24 oranında kar elde ettiğini gösterdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Bununla birlikte LTC, daha uzun MVRV düşünüldüğünde daha kârlıydı. 365 günlük MVRV yazım esnasında yüzde 32.97 idi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.