Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Litecoin Düşen Piyasadan Ayrıştı: Aylık Kazancı Yüzde 40’ı Aştı

Litecoin halving yaklaşırken yükselişini sürdürüyor ve 6 ayın en yüksek seviyesine çıkmış durumda. Ayrıntılar geliyor…
Litecoin Düşen Piyasadan Ayrıştı: Aylık Kazancı Yüzde 40’ı Aştı
HABER GİRİŞ

Litecoin (LTC), kripto pazarında FTX kaynaklı kaosun ortasında ayrışmaya devam ediyor. Bu ayrışma LTC’de beklenen yarılanma ödülünün beklentisi ile gerçekleşiyor. Kripto para birimi bu ay içerisinde yüzde 43 yükseldi ve 55 dolardan 79 dolara kadar çıktı.

Altcoinin günlük kazançları yüzde 28’i aştı. Bu ay içerisinde Bitcoin yüzde 19 ve Ethereum yüzde 26’luk düşüşler kaydetti. Bu da LTC’nin piyasadan pozitif ayrıştığını gösteriyor. LTC’nin yükseliş dönüşü, Litecoin’in üçüncü madencilik ödül yarılanmasından sekiz ay önce geliyor.

Yarılanma ile Litecoin blok zincirinde madencilere ödenen ödül blok başına 12,5 LTC’den 6,25 LTC’ye düşecek. LTC’nin son rallisi, 26 Ağustos 2015 ve 5 Ağustos 2019 tarihli önceki yarılanmalardan önceki aylarda görülen trend değişimini anımsatıyor.

LTC yarılanma döngüleri
Kaynak: TradingView

LTC dip yaptıktan sonra düşüş trendlerinden çıkara ve 2015 ve 2019 yarılanmalarına giden yolda Bitcoin’den daha fazla yükseldi. Kripto para birimi Mayıs ayından bu yana en yüksek seviyesine tırmanırken, Nisan 2021’de başlayan ayı piyasasını karakterize eden trend çizgisinin üzerine henüz çıkabilmiş değil.

Dijital varlık Mayıs 2021’deki rallisinde ise 411 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.LTC mevcut fiyatı ile tarihi zirvesinin yüzde 80 altında işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.