Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Lavrov, Rusya’nın Avrupa’da Savaş İstemediğini Söyledi

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, savaştan yana olmadıklarını, Avrupa’da bunun olmasını asla istemeyeceklerini söyledi.
Lavrov, Rusya’nın Avrupa’da Savaş İstemediğini Söyledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya ile Ukrayna savaşında 2.5 ayı aşkın zaman geçti ve bölgede çatışmalar devam ediyor. Taraflardan yaşanan duruma ve bundan sonra olabileceklerine dair yeni açıklamalar geliyor.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, savaşın başka bölgelere sıçrama ihtimaline dair konuştu. Lavrov, Moskova’nın Avrupa’da savaş istemediğini, ancak Batılı ülkelerin Rusya’nın Ukrayna’daki askeri harekatında mağlup olmasını istediğini söyledi.

Ummanlı mevkidaşı ile görüşmesinin ardından Muskat’ta düzenlediği basın toplantısında konuşan Lavrov, “Avrupa’da savaş ihtimalinden endişe ediyorsanız, bunu hiç istemiyoruz. Fakat dikkatinizi şuna çekiyorum ki Batı, bu durumda Rusya’yı yenmek gerektiğini sürekli ve ısrarla söylüyor. Kendi sonuçlarınızı çizin.” ifadelerini kullandı.

ABD ve Avrupa’ya Mesaj

Ukrayna’da hedeflerinin net olduğunu belirten Lavrov, Donbass’taki Rus ve Rusça konuşan nüfusun haklarını korumak istediklerini ve Batı’nın kendileri için oluşturacakları muhtemel tehditlerin önüne geçmeyi hedeflediklerini söyledi.

Lavrov hedefe ulaşmaları halinde Avrupa ve ABD’nin tek kutuplu dünya düzenini teşvik etme çabalarına son vereceklerini ifade etti. İnsani koridorların açılmaya devam ettiğini de belirten Lavrov, sivillerin harekat bölgesinden ayrılmasını istediklerini vurguladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu