Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Sizce Lamborghini Huracan’ın Motor Yağı Nasıl Değişiyordur?

Yorum

Otomobil dediğimiz kavram mantık olarak tek olsa da işleyiş olarak aynı değil. Çoğu kişi araç bakımlarında Rolls Royce ile Ford Focus‘un mantığını aynı zanneder. Zannedilmeyen kısmı ücretler!

Bu ayın başlarında Bugatti Veyron’un yağ bakımının nasıl olduğunu göstermiştik. Video boyunca çalışan ustalar sadece bir yağ değişimi için inanılmaz efor sarfettiler.

Lamborghini’de bazı sistemlerini oluştururken çözüm ve yapım haritasını da kendine göre çizmiş. Videoda gördüğümüz gibi egzotik arabanın motor kısmından yağ haznesine ne kadar zor ulaşıldığını görüyoruz. Yağ boşaltımı yapılmadan önce iç kısımlarda bazı vidalar sökülüyor.

Daha sonra alt kartel koruma sökülerek eski yağ alınıyor. Yeni yağında normal olarak koyulabildiğini gördük. Sadece bu kısmın bir İtalyan bayisinde yaptırmaya kalksanız bakım ücreti ne kadar olacağını düşünün!

Bugatti Veyron için 21.000 dolar isteniyor. Huracan için de tahmini olarak en az 2 bin ile 4 bin dolar arasında bir fiyat isteneceğini düşünüyoruz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu