Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dubai’de Lamborghini Kiralayan İngilize Kesilen Ceza Miktarı Akıl İşi Değil!

Dubai'ye tatile gidilir de hızlı bir araba kiralanmaz mı? Yine de siz Huracan kiralayan turist gibi yapmayın!
Dubai’de Lamborghini Kiralayan İngilize Kesilen Ceza Miktarı Akıl İşi Değil!
Yorum

Otomobil kiralama dediğimiz zaman kendi ülkemiz şartlarında konuşacak olursak; aklımıza ilk Renault Clio, Megane, Egea vb. modeller gelir. Para sıkıntınız yoksa Mercedes C-E-S Serisilerini de dilediğiniz gibi günlük, aylık, yıllık kiralayabilirsiniz. Peki birkaç günlük Ferrari veya Lamborghini kiralayan kaç kişiye denk geldiniz!

Dubai’ye tatile giden bir turist dünyanın en hızlı süper spor otomobillerden birini kiralamaya karar vermiş. Huracan’ın kiralama ücreti kiralanabilen Pagani Huayra kadar değil! Çünkü Pagani’yi aylık kiraladığınızda 25.339 dolar vermeniz gerekiyor!

25 Yaşındaki Sürücü 4 Saatte 33 Ceza Yemiş

25 Yaşındaki Sürücü 4 Saatte 33 Ceza YemişHuracan gerçekten de hayalleri süsleyen, belki de ömrümüz boyunca bir kere dahi binemeyeceğimiz araç modelleri arasında. Bu duygularla Dubai Said Ali Rent a Car‘dan Lamborghini’yi kiralayan İngiliz turist, tam olarak arabanın hakkını vermeye çalışmış. Ve sabah 2:31 ile 6:26 arasında tam tamına 33 adet ceza yemiş.

Normal Caddelerde Çıktığı Hızlar Ölmesine Neden Olabilirdi!

Normal Caddelerde Çıktığı Hızlar Ölmesine Neden OlabilirdiÇıkan raporlara göre 33 cezadan 32’si hıza bağlı. Süratler ortalama olarak 126 km/h ve 230 km/h olarak yazılmış. Zira bunlar kameraların kayıt altına alabildikleri. Bizim tahminlerimize göre bu kadar heyecanlı biri top speed rakamını görmeden aracı bırakmamıştır.

Turist, 2 günlük kiraladığı Huracan’a 1.600 dolardan fazla ücret ödemiş. Pasaportunu da teminat olarak bırakmış. Cezaların toplam tutarı 20.900 dolar olsa da el konulan arabayı geri almak daha pahalı. Polisler tarafından otoparka çekilen Lambo için 27.000 dolar çıkarma ücreti isteniyor.

İlginizi Çekebilir :

Lamborghini Huracan’ın Kendini Aşan Off Road “Çamur Dansı”

Araç sahibine kulak verdiğimizde; Birleşik Arap Emirlikleri’nde cezaların ruhsat sahibi üzerine kesildiğini söylüyor. Yani İngiliz turistin hiç bir şey ödemeden ülkesine dönebileceğini demek istiyor. Bu da gösterilen 47 bin dolarlık toplam ceza maliyetinin kendisine kalacağını aktarıyor. Sizde binlerce dolar karşılığında böyle bir spor otomobil kiralamak istemez miydiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu