Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kuzey ve Güney Kore Arasında Kişisel Mektup Alışverişi

Kuzey ve Güney Kore liderleri arasında bu hafta yaşanan kişisel mektuplaşma dikkat çekti. İşte konuyla ilgili detaylar;
Kuzey ve Güney Kore Arasında Kişisel Mektup Alışverişi
Yorum

Kuzey Kore devlet haber ajansı KCNA, Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’un, giden Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in’in bu hafta kişisel mektubuna yanıt verdiğini açıkladı. Kim Yong Un’un 20 Nisan’da Moon Jae-in tarafından gönderilen mektubu aldığını ve kendisine 21 Nisan’da cevaben imzalı bir mektup gönderdiği belirtildi.

Kuzey ve Güney Kore’nin liderleri arasında yaşanan bu mektup alışverişiyle birlikte “sıcak selamların” paylaşıldığı ifade edildi.

Devlet Başkanı Moon Jae-in tarafından yazılan mektupta, kuzey ve güney zirvelerinin el ele verdiği ve bu kadar zor duruma rağmen Kore yarımadasının barışı ve kuzey ile güney arasında işbirliği için çaba sarf ettiği ifadeleri yer aldı.

Moon Jae-in, iki taraf arasında ortak deklarasyonların yeniden birleşmenin temeli olabilmesi için emekli olduktan sonra bile birleştirme iradesini dile getirdi.

Kim John Un’un mektubunda ise kuzey ve güney zirvelerinin tarihi ortak açıklamaları kamuoyuna açıkladığı ve tüm ulusa gelecek için bir umut verdiği ifadeleri yer aldı. Kuzey Kore lideri, görev süresinin sonuna kadar ulusun büyük davasıyla ilgilenen Başkan Moon Jae-in’in acısını ve çabalarını çok takdir ettiğini de belirtti.

Kuzey ve Güney zirveleri arasındaki mektup alışverişinin derin bir güvenin ifadesi olduğu söylendi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu