Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kurtulmuş Talimat Verdi! Meclis’ten O Ürünlere Boykot

TBMM Başkanı Kurtulmuş'un talimatıyla, İsrail'e destek veren şirketlerin ürünlerinin Meclis'te satılmayacağı açıklandı. Detaylar haberde;
Kurtulmuş Talimat Verdi! Meclis’ten O Ürünlere Boykot
HABER GİRİŞ

Ortadoğu’daki gerilim devam ederken Türkiye, Filistin’in yanında olduğunu her yeni kararıyla destekliyor. İsrail-Filistin savaşı sürerken Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş’un Meclis işletmelerinde satılan ürünlerin sınırlandırılması için talimat verdi.

Kurtulmuş’un talimatıyla; Meclis yerleşkesindeki lokanta, kafeterya ve çay ocaklarında İsrail’e destek veren şirketlerin ürünleri satılmayacak.

TBMM Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Gazze’de masum insanları katleden İsrail’in savaş suçlarına açıkça destek olan şirketlerin ürün ve mallarının boykot edileceği bildirildi.

Söz konusu karar kapsamında, toplumsal duyarlılığa destek verilmesi amaçlandığının altı çizildi.

Meclis Başkanı Kurtulmuş’un talimatıyla İsrail’in Gazze’de işlediği soykırım suçuna destek veren şirketlerin ürünleri Meclis kampüsü ve tesislerindeki lokanta, kafeterya ve çay ocaklarında satılmayacak.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Dışişleri Bakanlığı, Kasım ayı başında Tel Aviv Büyükelçisi Şakir Özkan Torunlar’ı istişarede bulunmak için Ankara’ya çağırıldığını açıklamıştı.

İsrail’in ateşkes çağrısını kabul etmediği vurgulanan açıklamada, Gazze’de yaşanılan insani trajedinin dikkate alınarak Büyükelçi Torunları’ın çağırıldığı bildirilmişti.

KAYNAK: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.