Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kurban Bayramı Öncesi Bir İlde Daha Şap Karantinası Devrede!

Kurban Bayramı’na az zaman kala verilen şap alarmında çember genişledi. Trabzon’dan sonra Bursa’daki hayvan pazarında giriş-çıkışlar yasaklandı.
Kurban Bayramı Öncesi Bir İlde Daha Şap Karantinası Devrede!
HABER GİRİŞ

Kurban Bayramı’na yaklaşılırken kurbanlık fiyatlarının kırdığı rekora yeni bir sorun eklendi. Geçen hafta Trabzon’da şap paniği yaşandığı haberlerine yenisi eklendi. Bursa’da hayvan pazarında şap karantinasının başlatıldığı ve giriş-çıkışların yasaklandığı öğrenildi.

Bursa İnegöl Belediyesi’nin kurduğu hayvan pazarında başlatılan karantinada büyükbaş kurbanlıklarda şap hastalığına rastlandı.

Farklı illerden gelen 1200 adet büyükbaş hayvan arasından 6’sında şap hastalığı tespit edildi.

Ekiplerin hastalıklı hayvanları karantina altına almasından sonra başka hayvanlarda da aynı hastalığın görülmesiyle birlikte çalışmanın genişletildiği öğrenildi.


Kurbanlık olarak satışa çıkarılan hayvanlar ekipler tarafından aşılandıktan sonra pazarda ilaçlama ve dezenfektasyon işlemleri yapıldı.

Karantina kuralları gereği pazara hayvan giriş ve çıkışları yasaklanırken, vatandaşlar için galoş uygulaması getirildi. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın