Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kur Korumalı Mevduatta Düşüş Trendi Sürüyor! Veriler Kanıtladı

BDDK tarafından açıklanan verilere göre kur korumalı mevduat hesaplarındaki düşüş trendi devam ediyor. Krediler ne durumda? İşte detaylar;
Kur Korumalı Mevduatta Düşüş Trendi Sürüyor! Veriler Kanıtladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), piyasaların yakından takip ettiği bankacılık sektörüne yönelik verileri paylaştı. Kur korumalı mevduat hesaplarındaki gerileme devam ediyor.

12 Ocak haftası itibarıyla 2 trilyon 528 milyar 954 milyon TL seviyesine düşen KKM hesabı, 19 Ocak haftası itibarıyla gerilemeye devam etti ve 2 trilyon 502 milyar 609 milyon TL düzeyine indi.

Kur Korumalı Mevduatta Düşüş Trendi Sürüyor! Veriler KanıtladıKaynak: BDDK

Söz konusu haftada KKM hesaplarından çıkış 26 milyar TL seviyesinde gerçekleşti.

BDDK tarafından paylaşılan bilgilere göre 12 Ocak haftası 11 trilyon 750 milyar TL olan kredi hacmi 11 trilyon 736 milyar TL’ye düştü. Takipteki alacaklar 193,2 milyar TL’den 194,2 milyar TL’ye yükseldi.

GCM Yatırım Banner

Aynı dönemde bankacılık sisteminin yasal öz kaynakları 32 milyar 72 milyon lira artarak 2 trilyon 494 milyar 238 milyona çıktı.

 

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın