Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

KTLEV, ALFAS ve BJKAS’tan Son Duyurular

Haziran ayında halka arz olan Katılımevim’e tedbir kararı alınırken ALFAS’tan bedelsiz açıklaması, Beşiktaş’tan temettü duyurusu geldi. İşte detaylar;
KTLEV, ALFAS ve BJKAS’tan Son Duyurular
Son Güncelleme: 
Yorum

Borsa İstanbul A.Ş, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden volatilite bazlı tedbir sistemi (VBTS) çerçevesinde alınan tedbire yönelik yeni bir açıklama yaptı. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) kararı uyarınca devreye alınan VBTS kapsamında Katılımevim Tasarruf Finansman A.Ş. (KTLEV) paylarında 1 ay süre ile açığa KAPbrüt takas uygulanacak.

Yapılan duyuruda KTLEV paylarında 06.09.2023 tarihli işlemlerden 05.10.2023 tarihli işlemlere kadar brüt takas uygulanacağı, ilgili payda halihazırda uygulanmakta olan tedbirlerin de brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edeceği belirtildi.

6 – 7 Haziran’da 13,43 TL ile halka arz olan KTLEV, 25 Ağustos’ta 75 TL’ye kadar yükselmişti. Devam eden günlerde tabandan işlem görerek 36,7 TL’ye kadar geriledi.

Alfa Solar Enerji

KAP üzerinden duyurusunu paylaşan Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret, bedelsiz sermaye artırımı tescil ve ilanı hakkında açıklama yaptı.

Şirket 4.000.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 46.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin, tamamı iş kaynaklardan karşılanmak suretiyle yüzde 700 oranında artış ile 368.000.000 TL’ye yükseltilmesi, Esas Sözleşmenin 6. Maddesinin tadiline ilişkin değişikliğin Ankara Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından 04.09.2023 tarihinde tescil edilerek Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde yayımlandığını bildirdi.

ALFAS, günlük yüzde 2,3 artışla kapanışını 160,4 TL’den yaptı.

Beşiktaş

Borsa İstanbul’da BJKAS koduyla işlem gören Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret, kar payı dağıtım kararını duyurdu.

Beşiktaş, 01.06.2022 – 31.05.2023 özel hesap dönemi finansal tablolarda dönem zararı açıklanmış olması sebebiyle, kar dağıtımı yapılmayacağını duyurdu.

BJKAS, günlük yüzde 1,7 yükselerek günü 38,7 TL’den tamamladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu