Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kriptoda Yeni Yükseliş Yolda mı? Borsalara Stablecoin Akışı Arttı

Zincir üzerinde izlenen veriler, borsalara balinalar tarafından stablecoin aktarımının hızlandığını gösteriyor. Fiyat üzerindeki muhtemel etkileri haberde…
Kriptoda Yeni Yükseliş Yolda mı? Borsalara Stablecoin Akışı Arttı
HABER GİRİŞ

Zincir üzerinde izlenen verilere göre ticaret platformlarına yatırılan stablecoin sayısı son 24 saat içinde muazzam bir artış gördü. Kripto analiz platformu Whale Alert’ten alınan veriler, Binance, Bitfinex, Kraken ve FalconX borsalarının, piyasa balinaları tarafından yapılan bazı stablecoin mevduatları için en önemli yerler arasında olduğunu gösterdi.

Son hareketler bilinmeyen bir cüzdandan Bitfinex’e 65.000.000 USDT ve Binance’a 50.989.985 BUSD aktarıldığını gösteriyor.

Binance ayrıca Paxos Hazinesinden biri 60.081.112 BUSD ve diğeri 88.888.888 BUSD olmak üzere iki mevduat daha aldı. Whale Alert tarafından yayınlanan uyarılara göre FalconX gibi diğer borsalar da 50.9 milyon dolardan fazla değere sahip tanımlanamayan bir cüzdandan kayda değer girişler gördü.

Akışlar Ne Anlama Geliyor?

Stablecoin’lerin hareketi, balinalar tarafından taşınan fonların Bitcoin (BTC) veya diğer altcoin’lerde pozisyon almak için hazırlandığı anlamına gelebilir. Zincir üstü veriler, bu fonların gerçek kullanımına ilişkin belirli bilgiler sunmasa da, balinaların bu fonları diğer borç yükümlülüklerinin ödemelerini karşılamak için hareket ettirmesi mümkün olabilir.

Diğer yandan Paxos Trust’ın son 24 saatte 156 milyondan fazla BUSD basmış olması, Binance’ın saklama programı aracılığıyla tutulmak için olabilir.

GCM Yatırım Banner

Bu işlemler sırasında Bitcoin bu hafta içerisindeki yükselişten aldığı destekle 17.350 dolardan işlem görüyordu. Ethereum 1.300 doları aşarken, kripto para piyasasının toplam değeri 850 milyar doların üzerinde bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.