Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kriptoda İflasların Artması ve Altının Ralli Yapması Bekleniyor

Metalla Royalty direktörü çoğu kripto varlığın iflas edebileceğini söyledi. Altının ise 2023'te ralli yapacağını öne sürdü. Ayrıntılar haberde...
Kriptoda İflasların Artması ve Altının Ralli Yapması Bekleniyor
HABER GİRİŞ

2022 yılı kripto paralar için oldukça zorlu geçerken, sektör içerisinde iflas eden şirketler dikkat çekti. Bunların başında ise kripto para borsası FTX öne çıkıyor. Yapılan yeni bir değerlendirme, sektördeki iflasların süreceği yönünde.

Değerli metal telif hakkı ve akış şirketi Metalla Royalty direktörü EB Tucker, kripto varlıklar için daha fazla iflas olacağı konusunda uyarıda bulundu. Tucker’a göre kripto endüstrisi iflasları, sektörün gideceği anlamına gelmiyor ve mevcut durumun esas olarak aşırı spekülasyondan kaynaklandığına dikkat çekiyor.

‘Spekülasyonlar Kontrolden Çıktı’

Direktör açıklamasında, “Kripto ile ilişkili bu varlıkların çoğu iflas edecek. Yani bu, kriptonun ortadan kalktığı anlamına gelmez. Bu sadece spekülasyonun o kadar kontrolden çıktığı anlamına gelir” ifadelerini kullandı.

Yıl içerisinde FTX’in iflası ve daha öncesinde Celcius Network’ün para çekme işlemlerine atıfta bulunan Tucker, bunun şaşırtıcı olmaması gerektiğini söyledi.

İflasların, yüksek enflasyonun yol açtığı makroekonomik faktörlerin ortasında, genişleyen kripto para birimi ayı piyasasına kısmen katkıda bulunduğunu ve bunun durgunluk korkusunu beraberinde getirdiğini sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner

Altın için Ralli Tahmini

Mevcut koşullar arasında, Bitcoin, enflasyona karşı bir korunma ve altının olası bir ikamesi olarak hizmet etme beklentilerini karşılayamadı. Bitcoin‘in 17.000 doların altında konsolide olmasıyla Tucker, altının muhtemelen yıl sonuna kadar toplanıp yeni zirvelere ulaşacağını tahmin ediyor.

Direktör, altının 2023’ün başında patlama yaşayabileceğini tahmin etti ve değerli metalin potansiyel olarak 2000 dolara ulaşarak önceki zirveleri tekrarlayacağına dikkat çekti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.