Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kriptoda Haftanın Dikkat Çeken Gelişmeleri: TRON, XRP ve Polygon

Bitcoin'in yanı sıra çoğu kripto para biriminin değerinde düşüş gözlemlenen haftada bazı altcoinler için dikkat çekici gelişmeler yaşandı. Detaylar haberde;
Kriptoda Haftanın Dikkat Çeken Gelişmeleri: TRON, XRP ve Polygon
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bu hafta, amiral kripto para birimi Bitcoin’in yanı sıra ilk 30 içinde yer alan altcoinlerin büyük kısmının fiyatında düşüş gözlemlendi. Ripple ağının yerel tokenı XRP diğer altcoinlerden ayrılırken, Solana (SOL) ve Filecoin (FIL) gibi bazı dijital varlıklar da olumlu performans ortaya koydu.

Bazı kripto projeleri ise blok zincirlerindeki önemli gelişmeler ve ortaklık haberleriyle dikkat çekti. İşte dikkat çekenler;

  • TRON artık BitTorrent Köprüsü üzerinden Ethereum ağında erişilebilir olacak.
  • XRP, Mayıs ayında sosyal hacimde büyük bir artış sağladı ve SEC – Ripple davası nihai kararı öncesinde fiyat toparlanması için iyi bir zemin oluşturdu.
  • Credit Suisse destekli şirket Taurus, Polygon’u tokenizasyon ve saklama platformlarına entegre ederek katman-2 ölçekleme çözümlerinin benimsenmesini hızlandırdı.

TRON, BitTorrent Köprüsü ile Ethereum Ağına Genişledi

TRON, en büyük altcoin ağı olan Ethereum blok zincirine genişledi ve bu genişleme, muhtemelen tokenın benimsenmesini daha da artıracak. TRON’un kurucusu Justin Sun, tokenın artık Ethereum ekosisteminde tamamen erişilebilir olduğunu duyurdu.

Merkezi olmayan sosyal ağ tokenı, erişimini genişletmek ve Ethereum ağındaki likiditesini artırmak için BitTorrent Köprüsü‘nü kullanacak.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @justinsuntron

Bu gelişme, TRX sahiplerinin artık Ethereum’da bulunan daha büyük merkezi olmayan finans (DeFi) pazarına ve merkezi olmayan uygulamalara (dapp’ler) erişebileceği, Ethereum kullanıcılarının ise artık TRX’e ve Tron ağındaki ilişkili dApp’lere erişebileceği anlamına geliyor. BitTorrent Köprüsü, iki blok zinciri arasında bir aracı görevi görerek varlıkların ve verilerin güvenli ve merkezi olmayan bir şekilde aktarılmasını kolaylaştıracak.

GCM Yatırım Banner

Hamle, DeFiLlama verilerine göre toplam kilitli değeri 5.6 milyar doların üzerindeki ve 2.9 milyondan fazla aktif kullanıcısı ile şu anda ikinci en büyük DeFi ekosistemi olan Tron ekosistemi için önemli bir gelişme olarak görülüyor.

Tron’un Ethereum’a genişlemesiyle, kripto para birimi endüstrisi, farklı blok zincirleri arasında birlikte çalışabilirliğin artan önemini görmeye devam ediyor. Uzmanlara göre daha fazla projenin, zincirler arası işlevselliğin potansiyelini keşfetmesiyle, endüstrinin önümüzdeki yıllarda daha fazla gelişme ve yenilik görmesi bekleniyor.

TRON fiyatı Perşembe gününden bu yana yaklaşık yüzde 2 artarken, haber yazımı itibarıyla 0.0765 dolardan el değiştiriyor.

XRP, Artan Sosyal Hacimle Kripto Ekosistemindeki Altcoinlerden Ayrıldı

Kripto analitik platformu Santiment’in verilerine göre Ripple ağının yerel tokenı XRP, çeşitli platformlarda çevrimiçi tartışmalarda sosyal hacimde artış gördü.

Sosyal hacim grafiği, 31 Mayıs’ta 3.000’den fazla sayıda XRP’den bahsedildiğini ortaya koydu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Olumlu tablo XRP fiyatına da yansırken, altcoin, haftalıkta yüzde 12’nin üzerinde yeşil yaktı. Haber yazımı itibarıyla 0.52 dolar civarında işlem görüyor.

Polygon, Devlerle Yaptığı Ortaklık ve Entegrasyonlarla İlerliyor

Credit Suisse destekli Taurus, Polygon blok zincirine entegre edildi ve bankalar ile markalar için tokenize edilmiş varlıkların ihracına ve saklanmasına kapı açtı. İsviçre Finans Piyasası Denetleme Kurumu tarafından regüle edilen Avrupa lideri, Ethereum’un katman-2 ölçeklendirme çözümü ile tam entegrasyonu duyurdu.

Bankalar, markalar ve ihraççılar artık yerel token MATIC ve Polygon tabanlı akıllı sözleşmeler dahil olmak üzere Polygon blok zinciri tarafından desteklenen tokenize varlıklara erişebilecek. Taurus, İsviçre’de yüzde 60’ın üzerinde pazar payına sahip bir Avrupa devi olarak biliniyor.

Polygon, bu hafta bir telekomünikasyon devi olan Deutsche Telekom ile ortaklığını da duyurmuştu. Deutsche Telekom, faaliyetlerini blockchain teknolojisine doğru genişletirken, MATIC ekosistemine desteğini genişleterek ağa doğrulayıcı olarak katılmıştı.

Polygon ağının yerel tokenı MATIC, haber yazımı itibarıyla 0.9008 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.