Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kripto Topluluğunun Yüzde 40’ı 2023’te Alım Yapmayı Planlıyor

Bitcoin ve altcoinler kayıplarını derinleştirirken, yapılan anket satın alma duygusunun azalmadığını ortaya koydu. Araştırmadan detaylar haberde...
Kripto Topluluğunun Yüzde 40’ı 2023’te Alım Yapmayı Planlıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasasında devam eden kış sürecine ve FTX gibi devlerin başarısızlıklarına rağmen, yeni bir ankete göre topluluk ekosistem konusunda iyimser görünüyor. 2022 yılı kripto market için son derece kötü geçti. Bitcoin, Kasım 2021’deki zirvesinden yüzde 75’e yakın değer kaybetti ve yazım itibarıyla 16.700 dolardan işlem görüyor.

Ancak bu, yatırımcıların daha fazla kripto para birimi satın almasını engellemedi. Blockchain.com tarafından yapılan çevrimiçi bir ankette katılımcıların yüzde 41’i 2022’de kripto satın aldıklarını söyledi.

Ankette 40.000’den fazla katılımcı yer aldı. Sonuçlara göre insanların önemli bir kısmı da gelecek yıl kripto para birimi satın almaya devam etmek istiyor. Kripto endüstrisi için zorlu bir yıla rağmen, katılımcıların yaklaşık yüzde 40’ı Bitcoin gibi kripto para birimleri satın almayı planladığını belirtti.

Ek olarak, ankete katılanların yaklaşık yüzde 40’ı bu sezon tatil masasında kripto hakkında konuşacaklarını söyledi ve bu, artan farkındalığın bir işareti olarak kabul ediliyor. Genel yatırımcı duyarlılığının yanı sıra, Brezilya, Nijerya ve Gana’nın benimsenme olarak öne çıkması dikkat çeken sonuçlar arasında yer alıyor.

Brezilya’dan ankete yanıt verenlerin yüzde 50’si bu yıl kripto satın aldıklarını ve gelecek yıl da dijital para satın almayı planladığını söyledi. Nijeryalıların yüzde 50’si bu yıl kripto satın aldıklarını söylerken, anketi yanıtlayan Gana’lıların yüzde 60’ı gelecek yıl yatırım yapmayı planladığını belirtti.

GCM Yatırım Banner

En çok şüphe duyan yatırımcılar ise Almanya ve İtalya’da bulunuyor. İtalyanların yüzde 31’i bu yıl kripto satın aldıklarını söylerken, buna yakın oranda katılımcı gelecek yıl satın almayı planlıyor. Almanya’dan yanıt verenlerin yalnızca yüzde 34’ü bu yıl alım yaptı. Yüzde 30’u ise gelecek yıl bunu yapmayı düşünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın