Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kripto Şirketleri İflaslar Sonrası İsviçreli Bankaları Takip Ediyor

Signature Bank ve Silvergate Capital’in çöküşü sonrası kripto para firmaları, banka kuracak kurumlar bulmak için arayış içerisinde.
Kripto Şirketleri İflaslar Sonrası İsviçreli Bankaları Takip Ediyor
HABER GİRİŞ

Kripto para şirketleri, Silvergate Capital ve Signature Bank’ın çöküşünden sonra yeni bankalar kuracak adımlar atmak istiyor. Kaynaklara göre bu şirketlerden bazıları, kripto dostu İsviçre bankalarına yöneldi. Kripto endüstrisi, net bir düzenleyici çerçevesi olmayan hiçbir şeye dokunmak istemeyen geleneksel borç verenlerin bankacılık hizmetlerine erişmekte zorlanmıştı.

Ancak Silicon Valley Bank ile birlikte en büyük borç verenlerden ikisinin artık iflas etmesiyle, kripto para firmaları, kendisini sağlam düzenlemelere sahip bir kripto merkezi olarak pazarlamaya çalışan İsviçre’ye yöneldi.

İsviçreli Bankalara Talep Arttı

Özel bir İsviçre bankasının danışmanı, konunun hassas yapısı nedeniyle adının gizli kalmasını tercih etti ve yüksek talebe maruz kaldıklarını söyledi. Danışman, Silvergate ve Signature Bank’ın bu ay tasfiyesinin ardından, özel borç verenin tek bir günde her zamankinden daha fazla talep aldığını belirterek, bunun çılgınca olduğunu ifade etti.

Credit Suisse’in ardından İsviçre bankacılık sektöründeki çalkantı, endişeleri artırdı. Kripto şirketleri ise burada bir fırsat arayışında. Danışman bankacılık hizmetlerine ihtiyaç duyan kripto firmaları açısından sorunun hala orada olduğunu söyledi ve insanların Credit Suisse olayını bireysel bir bankayla talihsiz tek bir risk olarak gördüklerini sözlerine ekledi.

Dijital varlık şirketlerine hizmet vermeye odaklanan İsviçre’nin en büyük bankalarından biri olan Sygnum’un pazarlama müdürü Dominic Castley, bir araştırma dalgası gördüğünü söyledi.

GCM Yatırım Banner

Sygnum’un hem İsviçre hem de Singapur’daki konumunun şirketler için cazip olduğunu sözlerine ekleyen Castley, “Geçtiğimiz haftalarda, mevcut bankacılık sektörü olayları geliştikçe, çeşitli uluslararası konumlardan gelen işe alım sorgularında önemli bir artış gördük” diye konuştu.

Sygnum’un bir İsviçre bankacılık lisansı ve Singapur’da bir sermaye piyasası hizmetleri lisansı bulunuyor. Bu da onu düzenleyicilerin yetkisi altına yerleştiriyor. Durumun hassasiyeti nedeniyle anonim kalmayı tercih eden, finansal teknoloji şirketlerinin İsviçre merkezli bir danışmanı, ABD’li müşterilerden İsviçre bankalarına çok daha fazla giriş olduğunu söyledi.

Avrupalı ​​merkezli ticaret firmasından bir yönetici, şirketlerinin yeni bankacılık ilişkileri için araştırma yapan Avrupa merkezli olmayan kuruluşlar gördüğünü söyledi. Konunun hassas yapısı nedeniyle isminin gizli kalmasını isteyen yönetici, bu firmaların kripto odaklı hedge fonları ve risk sermayesi şirketlerini içerdiğini aktardı.

Şirketlerin İsviçre bankalarını aramasının bir nedeni, ülkede yapılmış olan düzenlemeler olmakta. İsviçre’nin başkenti Zürih’e yakın bölgelerde, yeni girişimlerin ve daha köklü dijital para birimi firmaları mağazalar açıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.