Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kripto Pazarı Çökerken ETH, XRP, ADA ve DOGE için Bunlara Dikkat!

Kripto pazarında Mt. Gox kaynaklı düşüş dalgası sürerken, uzmanlar Ethereum, Ripple, Cardano, Dogecoin ve Polkadot için kritik unsurları sıraladı. Detaylar;
Kripto Pazarı Çökerken ETH, XRP, ADA ve DOGE için Bunlara Dikkat!
HABER GİRİŞ

İflas eden Mt. Gox borsasının, alacaklılarına ödemeleri hazırlamak amacıyla önemli miktarda BTC’yi yeni bir cüzdana taşımasıyla hız kazanan düşüş dalgası, gün içinde altcoinlerin hemen hepsi üzerinde olumsuz etki yarattı.

Önde gelen altcoinlerin büyük bölümünde haftalık kayıplar çift haneye ulaşırken, uzmanlar Ethereum, Ripple, Cardano, Dogecoin ve Polkadot gibi altcoinler için güncel tahminlerini paylaşmaya başladı. Kripto analisti Duo Nine, popüler beş altcoini mercek altına alırken, kısa vadeli tahminlerini paylaştı.

Ethereum (ETH)

Pazarda BTC öncülüğünde başlayan düşüş dalgasından en çok etkilenen altcoinlerden biri olan ETH’nin haftalık kaybı yüzde 16’ya kadar çıktı.

Gün içi en düşük seviye olarak 2.826 doları kaydeden altcoinin 2800 dolar desteğini koruması gerektiğini söyleyen analist, bu seviyede tutunulamaması durumunda, fiyatın 2500 dolara kadar derin bir düşüş görebileceği konusunda uyardı.

ETH için Kritik Seviyeler Belirlendi
Kaynak: TradingView

Grafikte alçalan dip oluşumuna dikkat çekerken, bunun bir düşüş sinyali olduğunu ve bir toparlanma gerçekleşmeden önce ayıların baskın olmaya devam etme ihtimalinin fazla olabileceğini ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Ripple (XRP)

XRP’nin ETH ile benzer durumda olduğunu ve haftalıkta yüzde 15’lik kayıp yaşadığını söyleyen Nine, altcoinin 0,43 dolar desteğini kaybettiğini de belirtti.

Özellikle piyasa liderlerinin (ETH ve BTC) zayıflık göstermeye devam etmesi durumunda 0,38 dolar civarındaki mevcut desteğin kırılgan göründüğünü; XRP gibi altcoinlerin, piyasanın çoğu kırmızıdayken kendi başlarına tutunmasının kolay olmadığını ifade etti.

İleriye bakıldığında, alıcıların ilgi gösterdiği bir dip noktasının oluşmasını beklemenin en iyi olacağını kaydeden isim, o zamana kadar, bu seviyelerdeki tüm alımların spekülatif olacağını ve mevcut fiyat hareketinin tersine döneceğine dair net göstergelerin bulunmadığını sözlerine ekledi.

Cardano (ADA)

ADA grafiğinde yüzde 14’lük düşüşün ardından bu hafta alçalan dip oluşumu gerçekleştiğini söyleyen uzman, mevcut destek hattının 0,31 dolarda bulunduğunu ve trendin düşüş yönünde olup bu destek seviyesi üzerindeki baskının önümüzdeki birkaç gün içinde devam etmesinin muhtemel olduğunu belirtti.

ADA Fiyatı Kritik Noktada Seyrediyor
Kaynak: TradingView

Bu son düşüşe rağmen alıcıların çok çekingen davrandığına ve bu durumun zayıflığı ve ilgi eksikliğini gösterdiğine değinen analist, mevcut durumunda hiçbir şey değişmezse, Cardano’nun önümüzdeki günlerde 0,30 doların altına düşme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu dile getirdi.

Dogecoin (DOGE)

Nine, bu hafta yaklaşık yüzde 23 oranında önemli düşüş yaşayan en büyük meme coin için 0,09 dolarlık desteğin pek güven vermediğini vurguladı. Piyasanın düşüş eğiliminde kalmasıyla, DOGE’un son ayı piyasasından bu yana görülmeyen seviyeleri test edebileceği konusunda uyardı.

Polkadot (DOT)

Bu hafta yüzde 15’lik düşüşle kırmızıya boyanan altcoinler arasına giren DOT fiyatının 5,3 dolar desteğinde bir miktar rahatlama sağladığını söyleyen analist, piyasanın zayıf görünümün uzun sürmesi halinde bu durumun kalıcı olamayabileceğine değindi.

DOT Fiyatı Destekte Tutunmaya Çalışıyor
Kaynak: TradingView

Polkadot için yukarı yönlü bir değişiklik olmazsa, fiyatın önümüzdeki haftalarda kendini 5 doların altında bulabileceğini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın